Genel Bilgi ve İçerikler

İran Hat Fiyatları Ne Kadar?

553

İran hat fiyatları ne kadar? Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum olarak doğu ile batı arasında bir köprü görevindedir. Yıllardır üstlendiği bu görev ile de her iki ana yön arasındaki geçişleri sağlar.  Bu kimi zaman ticari geçişler olurken kimi zamanda göç ve seyahat geçişleri olur. Hava yolu kullanmak istemeyen pek çok kişi kara yollarını kullanarak Türkiye üzerinden doğudan batıya geçer. Ya da doğudan Türkiye’ye gelen kişiler belli bir yıl aralığından sonra batıya geçer.

Doğu ülkelerinden biri olan İran için de bu geçişler sağlanır. Durum böyle olduğunda da özellikle geçişleri ticari anlamlarda kullanan Türk vatandaşları, işlerini daha da büyütmek ya da İran ile yaptığı anlaşmaları yakından takip etmek için İran’a giderler. Bu daha çok, iş insanlarının kullandığı bir tercihtir.  Ayrıca ülkemizden İran için geziler düzenleyen turlar ve çalışma hayatı için giden işçi sınıfı da bulunur.  Bir süre İran’da kalan Türkler de iletişim sorunu yaşamamak için İran hattı alırlar.

İran Hat Fiyatları Ne Kadar?

İlgilenen veya İran’a gitmeyi düşünenler için İran hat fiyatları 50.000 ile 70.000 Riyal arasında değişmektedir. İran hatları hakkında bilgi edinmek isteyen veya İran’a gittiğinde alacakları hatlara şimdiden karar vermek isteyenler için iki tür hattan bahsetmek gereklidir. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi faturalı ve ön ödemeli hatlar bulunur. İran’da kısa süre kalacak vatandaşlar için ön ödemeli hatlar tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.