Genel Bilgi ve İçerikler

Facebook Messenger Ekran Paylaşma Nasıl Yapılır?

164

Facebook messenger ekran paylaşma nasıl yapılır? Dünya genelinde yaşanan virüs olayı, insanları işlerini evde yapmak zorunda bırakmıştır. Evde bilgisayar veya cep telefonu üzerinden işlerini halledebilmek için alternatif yollar arayan kişilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için ise birçok yeni özellik hizmete sunulmuştur. Sanal olarak gerçekleştirilen iş toplantılarından tutunda, öğrencilere ders veren tüm eğitim kurumlarını önemli bir ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Facebook Messenger, sanal olarak yürütülen tüm görsel toplantıların, görüşmelerin daha verimli geçebilmesi için görüntülü sohbet özelliğinin içerisine cep telefonu ekranını paylaşabilme özelliğini ilave etmiştir. Bu özellik sayesinde görüşmeye katılan kişiler, ekran paylaşımı yapan kullanıcının cep telefonu ekranında olan içerikleri anlık olarak görebilmektedir. Böyle bir özelliğin hizmete sunulması kullanıcıları memnun ederken Facebook Messenger ekran paylaşma nasıl yapılır sorularını da beraberinde getirmiştir.

Facebook Messenger Ekran Paylaşma Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger Ekran Paylaşma Nedir?

Facebook Messenger uygulamasının sunmuş olduğu yeni özellik olan ekran paylaşma, gerçekleştirilen sohbet toplantıları esnasında kullanıcıların cep telefonu ekranlarını anlık olarak diğer sohbet üyelerine gösterebilmesidir. Bu özellik şuan grup sohbetleri esnasında maksimum olarak 8 kişiyi desteklerken, Messenger odalarında gerçekleştirilen sohbetlerde maksimum olarak 16 kişi desteklemektedir. Şuan için sistem tarafından bu kadar limite izin verilmesine karşı, artan ihtiyaç ve talep sonrasında bu limiti yükseltmek için çalışmalar yapılmaktadır.

Facebook Messenger Ekran Paylaşma Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger uygulamasının ekran paylaşma özelliğinin kullanılabilmesi için öncelik Facebook Messenger uygulamasının güncel olması gerekmektedir. Eğer uygulamanız güncel değilse, cep telefonunuzun uygulama mağazasına girerek Facebook Messenger’ı güncelleyebilirsiniz. Ekran paylaşma özelliğini kullanmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıda sırasıyla listelenmiştir.

 • Öncelikle cep telefonunuzda bulunan güncel Facebook Messenger uygulamasını açınız.
 • Bir görüntülü sohbet başlatınız.
 • Görüntülü sohbet esnasında alt kısmından yukarıya doğru ekranı kaydırınız.
 • Ardından bir pencere ekrana gelecektir. Bu pencerenin orta kısımlarında yer alan “Ekranını Paylaş” butonuna tıklayınız.
 • Ardından karşınıza çıkacak uyarı penceresinden “Şimdi başla” butonuna tıklayınız.
 • Bu esnada görüşmeyi gerçekleştirdiğiniz kullanıcılara “X kullanıcı’nın videosu içerik paylaşmaya başlayıncaya kadar kapalı” şeklinde bir bilgilendirme mesajı gidecektir.
 • Bu mesajın ardından, telefonunuzdaki sohbetini alta alarak ana ekranınıza geldiğiniz andan itibaren telefon ekranınız karşıdaki kişilerle paylaşılmaya başlanacaktır.
 • Paylaşımı durdurmak için yeniden sohbet ekranını açmanız ve sağ üstteki “Durdur” butonuna tıklamanız gerekecektir.

Facebook Messenger Birlikte İzleyin Nedir?

Facebook Messenger uygulamasının sunmuş olduğu benzer bir özelliktir. Sohbet esnasında görüşmeyi gerçekleştirdiğiniz kullanıcının da izlemesini istediğiniz bir videoyu başlatarak birlikte izleyebilirsiniz. İzlemiş olduğunuz videonun tüm kontrolü sizde bulunmaktadır. İstediğiniz anda durdurabilir ya da kapatabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Yukarı uygulanan ilk iki adımı aynen uygulayınız.
 • Ardından açılacak olan pencere üzerinde yer alan “Birlikte İzleyin” butonuna tıklayınız.
 • Karşınıza videoların yer aldığı bir sayfa çıkacaktır, dilerseniz buradan önerilen videoları izleyebilirsiniz. Eğer kendi aradığınız bir videoyu izletmek isterseniz “İzlediklerin” menüsünü veya yukarıda bulunana arama menüsünü kullanabilirsiniz.

Facebook messenger ekran paylaşma nasıl yapılır? Sorunuza sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.