Genel Bilgi ve İçerikler

Havuz Temizliği Nasıl Yapılır?

71

Havuz temizliği nasıl yapılır? Yüzme havuzlarından verim alabilmek için profesyonel bir şirketten hizmet talep etmek büyük önem taşır. Sektörde adı geçmeyen firmaların bu kapsamda etkili temizlik yapamadığı, havuz suyuna ve vücudun temas ettiği diğer yerlere kimyasal madde kalıntıları bıraktığı görülmektedir. Cilt tahrişleri, enfeksiyona bağlı Hepatit-a Hepatit-b gibi hastalıkların bulaşma riski göz önünde bulundurulduğunda, havuzdaki temizlik şansa bırakılmayacak kadar önemlidir.

Havuz Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuz temizliği nasıl yapılır? Sorusunun cevabına geçelim. Havuzda temizlik işlemi suyun boşaltılmasıyla başlar. Havuzun filtreleri kontrol edilir ve gerek görülürse değiştirilebilir. Havuzun çevresi ve içi robot yardımıyla detaylı bir temizlikten geçerek hijyenik ortam oluşturulur. Bu süreçte çeşitli kimyasallar kullanılır. Havuz suyu içinde kullanılan kimyasallar ph düzenleyici, klor, yosun önleyici gibi maddelerden oluşup insanlara zarar vermemektedir.

Havuz Temizliğinde Kullanılan Kimyasallar Nelerdir?

Havuzların sağlık ve estetik açıdan yetkin boyutlara ulaşması için bazı kimyasallar kullanılmaktadır. Bunlar; klor, yosun tutucu, ph düşürücü, sıvı topaklayıcı, parlatıcı, havuz kış bakım kimyasalı, filtre ve yüzey temizleyicilerden oluşmaktadır. Bu kimyasalları içerisinde barındıran temizlik malzemeleri, havuzun genel hijyen durumuna göre farklı miktarlarda kullanılmaktadır.

Klor, en çok kullanılan kimyasalların başında olup sudan zararlı mikroorganizmaları temizlemektedir. Klor, yosun tutucu gibi pek çok temizlik malzemesinin zarar verebileceği insanları düşündürse de, yeterli miktarda ve doğru kullanıldığında zarar vermez aksine havuza taşınan tüm patojenleri yok eder!

Havuz temizleme kelepçesi ve fırçası da etkili bir temizlik yapma şansı sunar. Havuzun kaba temizliğini yapabilen kelepçe son derece hızlıdır. Aynı şekilde havuz temizleme fırçası da havuz tabanını sert başlığı ile söküp atar. En etkili temizleme malzemelerinin yanı sıra; vakum hortumları, farklı özellikteki süpürgeler, robotlarda firmamız tarafından kullanılmaktadır.

Havuz Temizleme Fiyatları

Değişen bazı faktörler nedeniyle hizmetten faydalanmak isteyen herkes için havuz temizleme fiyatları aynı olmamaktadır. Metrekare başına fiyat belirlenmesiyle havuzun büyüklüğü temelde fiyatı belirleyen faktördür. Diğer sebeplere bakıldığında ise kullanılan malzemeler, sunulan hizmetin kapsamı, havuzun ne kadar sürede temizlendiği fiyatlara etki etmektedir.

Havuz temizleme nasıl yapılır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.