Genel Bilgi ve İçerikler

Aöf Eğitim Programı Kaç Yıllık

221

Aöf eğitim programı kaç yıllık? Açık öğretim fakülteleri kaç yıl okunur? Genel olarak Açık öğretim fakültesine kayıt olmak isteyen kişiler bu sorunun cevabını aramaktadır. Öncelikli olarak AÖF nedir? Bundan bahsedelim. AÖF: Açık Öğretim Fakültesi’nin baş harflerinden meydana gelen kısaltma olup, Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde yer alan bir uzaktan eğitim fakültesi olarak bilinmektedir.

Okuma Sistemi ve Uzaktan Eğitim Sistemi

Okuma sisteminde AÖF öğrencilerinin okula gitme veya öğretmenle arasını iyi tutma gibi problemlerinin olmadığı ve kendi bilinciyle hareket ederek velisinin olmadığı bir platformda eğitimini sürdürmektedir. Dolayısıyla iş hayatında yer alabileceği gibi tatilini de sürdürebilmektedir. Okuma sistemi ve aldığı dersleri çalışma prensibi de öğrencinin kendi planı dâhilinde gelişmektedir. Kayıt olma veya yenileme sırasında AÖF Bürolarından öğrenciye derslerine ait kitaplar verilmekte ve öğrenciler bu şekilde derslerini çalışabilmektedirler.

Aöf Eğitim Programı Kaç Yıllık

Açık öğretim fakülteleri kaç yıl okunur?

AÖF eğitim programları iki yıllık (ön lisans) ve dört yıllık (lisans) programlarından meydana gelmektedir. Bu sayede öğrenci adayları iki yıllık veya dört yıllık eğitimlerini açıktan (uzaktan) alabilmektedirler.

Aöf eğitim programı kaç yıllık

E-kitap sayesinde AÖF Bürosundan alamadığı kitapları bilgisayar ortamında AÖF ’nün resmi web sayfasından e-kitapları indirerek çalışabilmektedir. Ayrıca görme engelli öğrencileri de düşündüğünden sesli kitap fonksiyonunu geliştirerek ünite ünite sesli anlatımlar da AÖF ’nün resmi web sayfasında yer alabilmektedir. Tüm bu etmenler çerçevesinde AÖF öğrencileri, derslerine özgür bir biçimde çalışabilme olanaklarına sahiptirler.

Üniversite Bilgileri


Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi olarak ve İktisat ile İşletme Fakültelerinde de öğrencilerin uzaktan eğitim fırsatı bulabilmelerinin olanak tanındığı güzide bir kurumdur. Eskişehir merkezli olan Açık Öğretim Fakültesi, tüm ülke çapında AÖF Bürolarına da sahip olmaktadır. Böylelikle yerindelik ilkesiyle öğrencilerine en yakın olarak hizmetlerini sunabilmektedir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin Rektörü de Prof. Dr. Davut Aydın olurken, aynı zamanda Açık Öğretim Fakültesiyle de yakından ilgilenmektedir.

Sizler için Açık öğretim eğitim programlarının kaç yıllık olduğuna dair net bir cevap vermeye çalıştık. Kişisel bilgi sitemizde farklı konulara yönelik aydınlatıcı metinler bulabilirsiniz. Sitemizde kısa bir gezintiye çıkarak yayınlamış olduğumuz diğer içeriklere de göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.