Genel Bilgi ve İçerikler

Evde 3D Film Nasıl İzlenir?

1.727

Evde 3D film nasıl izlenir? Son 10 yılın gelişen teknolojisinin insanlığa kattığı en önemli şeylerden biri şüphesiz eğlence sektöründe atılan adımlar olmuştur. 2000’lerin çok daha öncesinden beri, dünyanın her yerinde, yaş fark etmeden herkesin en büyük eğlence kaynağı ise film sektörüdür denebilir.

Eski model arabalarla açık havada izlenilen filmlerden, dev ekranda tıpkı hikayenin içindeymişiz gibi göz kırpmadan seyrettiğimiz filmlere kadar, büyük küçük herkesin hakkında konuşabileceği sinema, teknolojinin her gün gelişen ve değişen güncellemeleriyle birlikte 70 sene öncesinden çok daha farklı bir duruma gelmiştir. Seyrettiğimiz filmi konusu ne olursa olsun çok daha gerçek bir dünyaya dönüştüren bu teknoloji ise gelecek teknolojilerin sadece başlangıcı.

Sinema sektörüne damga vuran teknoloji şüphesiz üç boyutlu film seyretme keyfidir. Son yıllarda oldukça popülerleşen ve yaygınlaşan bu teknoloji, özellikle çocuklar tarafından rağbet görse de artık günlük eğlence anlayışımızın bir parçası haline gelmiş durumda. İlk kullanıldığı zamanlarda teknoloji mucizesi olarak görülen bu olay ise artık evimizin konforunda ulaşabileceğimiz duruma geldi bile.

Evde 3D Film Nasıl İzlenir?

Peki 10 sene öncesinde imkansız görülebilecek bu teknoloji nasıl evimize sığabiliyor? Çok basit. 3d uyumlu televizyonlar ve muhtemelen bu televizyonlarla birlikte edineceğiniz gözlükler ihtiyacınız olan tek şeyler. İlk denendiği zamanlarda sadece belli başlı videoları seyretmenize izin veren bu televizyonlar artık çok daha fazlasını vadediyor.

Fiyat açısından normal televizyonlara göre tabii ki farklılık gösteren bu teknoloji harikaları, yine özellikle çocuklar için vazgeçilmez olacak bir eğlence yolu sunuyor bizlere. Yapılması gereken tek şey ise üç boyutlu gözlükleri takıp üç boyutlu dünyalara yolculuk yapmak.

Büyüyen dünyamızda sinema da hiçbir zaman yerinde saymayacak. Yine klasik zevklere sahip kişiler için anlamsız sayılabilecek bu teknoloji aslında geleceğe bir kapı aralıyor. Yine son yıllarda birkaç kez denenen interaktif şovlar geleceğe dair ipuçları vermekte. 20 sene önce imkansız gözüyle bakılacak üç boyutlu sinema deneyimi önümüzdeki senelerde bizleri çok daha gerçekçi yolculuklara çıkaracak bir teknolojinin habercisi.

Peki, tüm bu şatafat sinema için ne ifade ediyor? Her geçen gün ihtiyaçlarımız, isteklerimiz, alışkanlıklarımız değişirken sinemanın yerinde sayması olasılığı çok düşük. Sinemaseverler her ne kadar kültleşmiş klasikleri savunsalar da, tüm bu yenilikler yeni jenerasyonun vazgeçemediği şeyler haline gelecek. Üç boyutlu filmler çoktan insanlar için normalleşti bile. Gidip özellikle bunun için satın alabileceğiniz televizyonlarla, normal bir gün içerisinde istediğiniz zaman üç boyut keyfini yaşayabilirsiniz.

 

3D Film İzlemek Sağlıklı Mı?

Alışkın olmadığımız her konu gibi, üç boyutlu sinema da beğeni ve ilgiyle birlikte bazı sorular da doğuruyor. Filmleri üç boyutlu seyredebilmek için kullanılan gözlüklerin göz sağlığına etkisi tartışılan konular arasında. Aynı zamanda özellikle çocukların ve gelişim çağındaki gençlerin uzun süre kullanım halinde üç boyut teknolojisinden zarar görmeyeceklerinden emin olmak isteyen birçok endişeli ebeveyn var. Fakat tıpkı diğer tüm teknolojik gelişmede olduğu gibi, doğru ve kararında kullanımla tüm bu endişelerin gerçekliğe dönüşmesi engellenebilir.

Evde 3d film nasıl izlenir? Sorunuza sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Umarız yazımızdan memnun kalmışsınızdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.