Genel Bilgi ve İçerikler

Hotspot Açılmıyor (Turkcell – Vodafone – Türk Telekom Hotspot Sorunu)

1.121

Hotspot açılmıyor (Turkcell – Vodafone – Türk Telekom Hotspot sorunu) günümüzde çok sayıda kişi tarafından yaşanmakta. Kablosuz bağlantı sistemi olan hotspot kullanımı günümüzde her geçen gün artıyor. Bu bağlantı yöntemi farklı şekillerde kullanılabiliyor. Örneğin hattında yeterli interneti bulunmayan bir kişi, başka bir telefonun internetini hotspot aracılığıyla kullanabiliyor. Ya da ev veya iş yeri interneti olmayan yerlerde akıllı telefonu olan bir kişi, akıllı telefonunun internetini laptobu, bilgisayarı aracılığıyla kullanabiliyor.

Hotspot Açılmıyor (Turkcell – Vodafone – Türk Telekom Hotspot Sorunu)

Hotspot açılmama sorununu yaşayan kişi sayısı her geçen gün artmakta. Özellikle Apple marka telefonlarda yayınlana son güncellemeyle birlikte bu hesapta kişisel erişim noktasını etkinleştirmek için uyarısı alınmakta. Hotspot açamıyor olmanızın nedeni hattınızın 4.5G özelliğine sahip olmaması. Operatörünüzün bayisine uğrarsanız eğer hattınızı 4.5G ‘ye yükselttirebilirsiniz. Ardından kişisel erişim noktası kısmındaki hata ortadan kalkacaktır.

Hotspot Açılmamasının Diğer Nedenleri

Eğer kişisel erişim noktasını üst kısımdaki sebep dışında farklı bir sebepten açamıyorsanız şu adımları uygulayabilirsiniz;

  • Telefonunuzu yeniden başlatıp deneyin.
  • Pil tasarruf modunu devre dışı bırakın.
  • Telefonunuzun sürümü eski ise güncelleyin

Sorununuz devam ederse markanızın teknik servisiyle iletişime geçebilirsiniz. Hotspot açılmıyor (Turkcell – Vodafone – Türk Telekom Hotspot sorunu) konusunda sizlere en iyi şekilde bilgilendirmede bulunmaya çalıştık. Az önce de bahsettiğimiz gibi, son dönemde hotspot açılmamasının genel nedeni “bu hesapta kişisel erişim noktasını etkinleştirmek için” hatasıdır. Bu hata da 3g hattınızı 4.5g ye yükseltmenizin ardından gidecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.