Genel Bilgi ve İçerikler

Okumak Mı Çalışmak Mı?

855

Okumak mı çalışmak mı? Pek çok kişi bu soruya bir cevap aramakta. Bazı kişiler okumayı vakit kaybı olarak görerek bir an önce çalışma hayatına giriş yapıp para kazanmak isteyebiliyor. Eğitim gerçekten vakit kaybı mı yoksa iyi bir gelecek inşası mı? Geçmişten günümüze en çok merak edilen ve her ailenin evlatlarının rahat bir hayat sürmesi için dikkat ettiği konulardan biridir. Okumak mı yoksa çalışmak mı? Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Okumak Mı Çalışmak Mı?

Her insan okuyacak diye bir kaide elbette yoktur. Okumadan iyi bir mesleğe sahip olmakta aslında çok mümkün olabilmektedir. Sonuçta belirli bir birikim varsa ve cidden bu birikim ile güzel işler başarmak mümkün olabilecekse okumak yerine çalışmak veya bir iş kurmak çok daha mantıklı gelebilmektedir. Herkes sonuç olarak güzel bir hayat sürmeyi elbette istemektedir.

Önemli olan bu hayatı idam ettirebilmek için belirli bir gelire sahip olmaktır. Şu anda bile okumadan sadece internet üzerinden binlerce hatta milyonlarca para kazanan insanların sayısı her geçen gün artarak gitmektedir. Eskiden okumanın önemi çok büyük iken şu an sadece iş kurma odaklı çalışan insan sayısı da bir hayli fazladır. En küçük program bilgisinden dil bilen bir insan şu anda internet zerinden gazel paralar kazanabilmektedir. En çok kullanılan siteler başında ise Fiverr gelmektedir. Bu sitede çevrimiçi olarak iş yaparak güzel paralar kazanmak tabi ki mümkün.

Okumak mı çalışmak mı? Sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişir. Eğer gerçekten okumaya niyetli değilseniz, yıllarınızı heba edeceğinizi düşünüyorsanız bu durumda iş hayatına önceden atılabilirsiniz.

Çalışmak Mı Daha İyi Okumak Mı?

Bazı kişiler iş hayatına erken atılmak ve hemen para biriktirmek ister. Aslında bunun oldukça avantajı vardır. 18 yaşında bir kişi, her ay kenara 2000 tl atabilse, yılda 24000tl, 10 yılda 240.000tl ‘yapar. Doğru yatırım araçlarıyla bu birikim daha da artar. Tabi bu hususta sabırlı olunmalıdır. Ayrıca işinizde kendinizi geliştirirseniz daha iyi yerlere gelmeniz de mümkün olacaktır. Aslında okumak mı çalışmak mı? Sorusunun asıl cevabı sizler de yatmaktadır.

İnternet üzerinden yıllar önce para kazanmak zor bir işlemdi fakat artık şu anda çok geniş bir kitleye ulaşan internet sitelerinden para kazanmak mümkündür. Ödev yapmaktan programlama yapmaya ve makale yazıp hatta çeviri yaparak para kazanmak da çok yaygın bir iş haline dönüşmüştür. İnternet ortamının dezavantajları da var. En çok bilineni çok para kazanmak isterken eldeki parayı da kaybetmek internetin olumsuz yönlerinden biridir. 20-25 yıl önce insanlar öğretmen olmak oturup maaşını almayı istiyordu. Şu an bu durum ise internetin çok ileri düzeyde gelişmesinden dolayı ister istemez insanları internetin kolaylıklarına iten bir faktör olup karşımıza çıkmaktadır.

Para Kazanmak Asıl Amaç

Günümüz şartlarında para kazanmanın en büyük avantajı ek gelire sahip olup güzel bir gelecek kurmak başta gelen en büyük avantajlardan bir tanesidir. Özellikle günümüz gençlerimiz bilgisayarı ve telefonu çok iyi kullanabildiği takdirde bu sosyal ağ üzerinden güzel gelirler elde edebilmektedir. Sonuç olarak ise:

İnterneti kullanmayı çok iyi bilen bir insan ve bilgisayara hâkim olan bir kişi için artık güzel kazançlar elde edebilmek çok basit bir iş haline dönüşen faktör olmuştur. Okumak mı çalışmak mı? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Okumak mı çalışmak mı? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.