Genel Bilgi ve İçerikler

Bebek Cinsiyeti Nasıl Tahmin Edilir?

77

Bebek cinsiyeti nasıl tahmin edilir? Kadınlar tarafından hamile kaldığını öğrendikten sonra merak edilen ilk şey bebeğin cinsiyeti oluyor. İnsan içindeki merak duygusuna yeniliyor ve bebeğin cinsiyetini öğrenmek için bekleyeceği zaman aralığı ona oldukça uzun geliyor. Bu sürede beklemek yerine bebeğin cinsiyetini biran önce öğrenmek istiyor. Peki, bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilir misiniz?

Bebek Cinsiyeti Nasıl Tahmin Edilir?

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için yaklaşık 16 hafta kadar bir süre gerekiyor. Bu süre geçtikten sonra anne karnına ultrason ile bakılarak bebeğin cinsiyeti öğrenilebiliyor. Kimi durumlarda bu süre yeterli olmuyor ya da cinsiyeti netleştirmek için başka işlemler de gerekebiliyor. Süreç uzadıkça heyecan artıyor ve beklemek de bir hayli zorlaşıyor. Bütün bunları beklemeden bebeğin cinsiyetini tahmin etmek mümkün olabilir. Hamile kadının bazı belirtilerinden yola çıkarak bebeklerin cinsiyetleri üzerinde tahminler yapılabiliyor.

Bebek Cinsiyeti Nasıl Tahmin Edilir?

Aşermekle Bebek Cinsiyeti Tahmin Edilir Mi?

Aşermek hamile kadınlar için vazgeçilmez bir olaydır. Pek çok hamile kadın hamileliğinin ilk evrelerinde iştah açılması yaşayabilir. Sürekli yemek yemek ister ve canı sürekli farklı yiyecekleri ister. İşte bu noktada hamile kadının canının ne isteyeceği merak konusudur. Çünkü hamile kadının canının ne istediği yani ne aşerdiğinden yola çıkılarak bebeğin cinsiyeti hakkında tahminler yapılmaktadır. Eğer bebeğin cinsiyeti kız olacaksa annenin canının tatlı şeyler isteyeceğine inanılır. Eğer annenin canı ekşi ya da tuzlu şeyler istiyorsa bu da anne karnındaki bebeğin cinsiyetinin erkek olacağını düşündürür.

Hamilelikte Mide Bulantısı Bebeğin Cinsiyeti Belirler mi?

Hamilelik evrelerinin en zor geçen kısımlarından bir tanesi de mide bulantısının yaşandığı dönemdir. Bu olay hamile kadınların hemen hemen hepsinde rutin olarak yaşanır. Hormonların etkisiyle anne adayı yemek yiyemez hatta yemekle ilgili bahsedilmesine bile tahammül edemeyebilir. Bunun aksi durumlar yaşayan anne adayları da bulunabilir tabi. Annenin mide bulantısı bize cinsiyet hakkında ipuçları verebilir. Anne adayı kusma nöbetleri eğer sabah saatlerinde gerçekleşiyorsa bu kız bebek beklediğine dair bir belirti olduğunu gösterir. Kusma nöbetleri sabah saatlerinden daha geç saatlerde gerçekleşiyorsa eğer bebeğin erkek olabileceğine inanılır.

Gebelikte Kilo Alımı Bebeğin Cinsiyetini Belirler Mi?

Hamileliğin en doğal yanlarından biri de anne adayının hamile olduğu yaklaşık 9 ay boyunca kilo artışı yaşanmasıdır. Annenin karnı git gide büyür. Kilo artışı yaşamanızın şekli de size bebeğinizin cinsiyeti hakkında bilgi verir.

Gebelikte kilo alımı bebek

Eğer aldığınız kiloları genellikle karnınızdan alıyorsanız sizin bebeğinizin cinsiyetinin erkek olacağı söylenir. Diğer bir kilo alma şekli olan kilolun tamamının bütün vücuda yayılmasıyla kilo almanız gerçekleşiyorsa eğer bu da sizin bebeğinizin cinsiyetinin kız olacağı anlamına gelebilir.

Göbekten Bebek Cinsiyet Tahmini Yapılır Mı?

Anne adayları hamilelik döneminde kilo alırlar demiştik. Bu aldığı kilolarla göbeği büyür. Bu büyümenin nasıl gerçekleştiği de size bebeğinizin cinsiyeti hakkında bilgi verir. Karnınız eğer yüksekteyse bebeğinizin cinsiyetinin kız olacağına işaret eder. Ama karnınız alçakta ise bu da bebeğinizin cinsiyetinin erkek olacağına dair belirti demektir.

Hamilelikte Annenin Yüz Hatlarından Bebek Cinsiyet Tahmini

Hamilelikte kadınları vücutlarında pek çok yer değişime uğrar. Bunlardan bir tanesi de annenin gebe kaldıktan sonra yüz hatlarından değişiklik yaşanmasıdır. İşte yüz hatlarınızda yaşadığınız bu değişimlerden de yola çıkarak bebeğinizin cinsiyeti hakkında tahminler yürütebilirsiniz. Tabi ki her annenin muhteşem derecede bir güzelliği vardır.

Ama hamileyken kendinizi biraz çirkin bulmaya başladıysanız batıl inançlara göre bu karnınızdaki bebeğin cinsiyetinin erkek olacağına işaret eder. Eğer bu durumdan çok rahatsızsanız size rahatlatıcı bir söylemimiz var kızınız sizin güzelliğinizden alıyordur ve kendinizi daha az güzel hissetmenizin sebebi budur. Artık siz de daha iyi hissediyorsunuzdur.

Eğer yüzünüz hamilelikle birlikte canlandıysa ve parlaklık kazandıysa, siz de çevrenizden bu bebek seni daha da bir güzelleşti gibi sözler duymaya başladıysanız hazır olun bebeğinizin cinsiyeti batıl inançlara göre erkek olabilir.

Bebeğin Kalp Atışı Cinsiyeti Belirler mi?

 Bebeğinizin cinsiyetini çok merak ettiğinizi biliyoruz. Size bir yöntem daha söyleyelim. Bebeğinizin kalp atışları da cinsiyetini belirlemede rol oynayabilir. Bir sonraki doktor kontrolünüzde doktorunuza bebeğinizin kalp atışlarının kaç olduğunu sorun. Bebeğinizin kalp atışları eğer 140’ın üzerinde ise kız olduğu düşünülür. Eğer bebeğinizin kalp atışları 140’ın altında kalıyorsa bu da bebeğinizin cinsiyetinin erkek olduğuna işaret edebilir.

Hamilelikte Ruh Hali Bebek Cinsiyetini Belirler mi?

Hamilelikte ruh hali de oldukça önemlidir. Hamileliğinizde ruh halinizde oldukça değişken geçişler yaşayabilirsiniz. Ama bunun yanında hamileliğinizi nasıl geçirdiğiniz de bebeğinizin cinsiyetinin tahmin edilebilmesinde bize ipuçları verir.

Hamilelikte Ruh Hali Bebek Cinsiyetini Belirler mi?

Eğer her şeye sinirleniyorsanız gergin bir hamilelik süreci geçiriyorsanız bu karnınızdaki bebeğin kız olacağına işaret eder. Batıl inançlara göre bunun tam tersini yaşıyorsanız sakin bir insana dönüştüyseniz ve dingin bir hamilelik dönemi geçiriyorsanız bu da bir erkek bebeğe sahip olabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Çin Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Belirlenir Mi?

Hamile kadınlar arasında bebeğin cinsiyetini belirleme de en yaygın olarak bilinen ve kullanılan yöntemlerden bir tanesi de Çin takvimidir. Çin takvimine bakarak bebeğin cinsiyeti hakkında yorumlar anne adayları tarafından yapılabilmektedir. Çin takvimini incelemek için tarayıcınızdan Çin takvimini aratarak siz de bu konuda tahminlerde bulunabilirsiniz. Gebeliğinizin kaçıncı ayında bulunduğunuz sizin için gereklidir. Eğer gebeliğinizin kaçıncı ayında olduğunuzu bilmiyorsanız yine internet tarayıcınızdan gebelik hesaplama sayaçlarını aratmak ve oradan hesaplamak size yardımcı olacaktır.

Ayak Soğukluğuna Göre Cinsiyeti Belirlenir Mi?

Bir diğer halk arasında bilinen bebek cinsiyeti tahmin etme yöntemi de ayaklarınızın ısısına göre yapılandır. Ayaklarınızın sıcaklığını kontrol etmek size bebeğinizin cinsiyeti hakkında bilgi verir. Eğer ayaklarınızı kontrol ettiğinizde sürekli soğuk olduğunu hissediyorsanız bu sizin bir erkek bebeğe sahip olabileceğinizin belirtisi olabilir. Ama eğer yakarınızın sıcak olduğunu hissediyorsanız bu da karnınızdaki bebeğin cinsiyetinin kız olabileceğiniz bize söyler.

Bebek cinsiyeti nasıl tahmin edilir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevaplar vermeye çalıştık. Bebeğinizin cinsiyetinin en iyi şekilde 16. haftadan sonra doktor tarafından belirlenebileceğini unutmayın. Kontrollerinizi asla aksatmayın.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.