Genel Bilgi ve İçerikler

Her Mekana Uygun Mobilya Çeşitleri

44

Her mekana uygun mobilya çeşitleri için hoş geldiniz. En çok kullanılan mobilya çeşitleri genel olarak yatak odası takımları, yemek odası takımları koltuk takımları şeklindedir. Bu ürünlerde göz alıcılık ve kalite son derece önemli kriterler arasında yer almaktadır. Her insanın göz zevki birbirinden farklı olduğu için alıcılar ürünlerin renklerine ve kombinasyonlarına sıkça dikkat eder. Pek çok kişi, ilgili düzenlemeleri mimarlara da bırakabilmektedir.

Bir iç mimarın öğrendiği en önemli şeylerden biri renkler ve anlamları, doğası ve bilimidir. Hoş bir oda yaratabilmek için renkleri ve birbirleriyle nasıl çalıştıklarını bilmek ve anlamak gerekir. Ama hepsi bu kadar değil. Renk, bir odayı güzel göstermekten çok daha fazlasını yapar. İnsanların ruh halini etkiler. Her renk izleyicide duygu uyandırır, bu nedenle markalar logolarının rengine ve özelliklerine çok dikkat eder.

Her Mekana Uygun Mobilya Çeşitleri

Her mekana uygun birbirinden kaliteli mobilya çeşitleri Selenga Premium aracılığıyla satın alınabilir. Selenga premium, sektörde son derece tecrübeli, geniş ürün yelpazesini bünyesinde barındıran başarılı bir firma. Firma aracılığıyla;

  • Premium yatak odası takımları.
  • Şık yemek odası takımları.
  • Göz alıcı koltuk takımları.
  • Modern tv üniteleri.

Gibi ihtiyacınız olan pek çok ürüne kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün olacaktır. İlgili ürünlere kolay bir şekilde selengapremium.com aracılığıyla ulaşarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Mobilya Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilinmeli ki mobilyalar, sıklıkla değiştirilen ürünler arasında yer almamaktadır. Bir mobilyayı bir ömür kullanan kişiler dahi bulunuyor. Bu yüzden mobilya alırken kaliteli olmasına son derece dikkat edilmeli. Mobilya seçiminde ayrıca ürünün odada yer alan diğer ürünlerle olan renk uyumlarına da dikkat edebilirsiniz. Odada renk bütünlüğü olduğunda oda daha şık görünecektir. Bu yüzden mobilya seçerken ince eleyip sık dokumalı, ürünlere ayrıntılı bir şekilde bakmalısınız. Mobilya seçilirken dikkat edilmesi gerekenler genel olarak bu şekildedir. Selengapremium.com da şıklığınıza şıklık katacak ürünlere erişebilirsiniz.

İç Tasarımda Renklerin Anlamı

Peki iç tasarımda renklerin anlamı nedir? Mavi, sakinleştirici bir renktir. Kalp atış hızını, solunumu, iştahı ve metabolizmayı düşürdüğü bilinmektedir ve huzur duygusunu aşılar. Ancak yanlış gölgeyi kullanmak ve çok fazla kullanmak da kasvetli bir atmosfere yol açabilir. Mavi genellikle dünyanın en sevdiği renk olarak kabul edilir. Yatak odaları, ofisler ve son derece güneşli odalar için çok uygundur.

Yeşil, doğada eksikliği yoktur ve bu renkle birincil ilişki budur. Şans, bolluk, güvenlik, istikrar, tazelik, şifa. Bunlar yeşil ile ilişkili kelimelerdir. Beyaz veya gri ile eşleştirildiğinde oturma odası için mükemmel bir kombinasyon oluşturur.

Kırmızı, fiziksel olarak uyarıcı bir renktir. İştahı, kalp atış hızını, solunumu arttırır. Aynı zamanda tutkunun yanı sıra tehlikeyi de sembolize eder. Bu renk mutfak için çok uygundur ve daha sıcak bir kırmızı tonu bir yatak odasıyla iyi çalışır. Aynı zamanda tutkuyu arttırdığı söylenir.

Turuncu, biraz kutuplaştırıcı bir renk olarak kabul edilir, insanlar onu sever ya da nefret eder. Neşeyi, coşkuyu, hayranlığı, mutluluğu, yaratıcılığı, başarıyı, cesaretlendirmeyi, uyarmayı temsil eder. Fiziksel etkilerinin oksijeni arttırması, metabolizmayı hızlandırması ve iştahı arttırdığı söylenir. Spor salonları, çalışma ve çocuk odaları, ofis ve oturma odaları için uygundur.

Sarı, sıcak renkli muadilleri gibi, neşeyi, zekayı ve enerjiyi temsil etmenin yanı sıra metabolizmayı da arttırır. Çok fazla sarı, güneşe bakmak gibidir ve ezici bir şekilde parlak hale gelebilir. Dikkatli kullanıldığında çok fazla pozitif enerji katabilir ve iyimser duygular uyandırabilir. Sarı ile ilgili endişe, doğru gölgeyi seçmektir çünkü güneş kadar parlak sarı ile pastel sarı arasındaki çizgi çok incedir ve üzerinde çalışılması gereken konu budur.

Siyah, ölüm ve yasla ilişkilidir, aynı zamanda zarafet, sınıf ve cesaretle de ilişkilidir. Siyah bir derinlik algısı yaratır ve çok fazla siyahın iç karartıcı olabileceğinden idareli kullanılması tavsiye edilir. İç mekanlarda siyahın en yaygın kullanımı vurgulardır. Parlak ve sıcak renkler siyaha karşı güzel bir şekilde ön plana çıkar.

Beyaz, gri ve kahverengi, tüm odalarda sahip olunması gereken nötr renklerdir. Bu renklerin her birinin aynı zamanda sembolik bir önemi ve psikoloji üzerinde bir etkisi vardır. Her mekana uygun mobilya çeşitleri konusunda sizler için bilgi iletmeye çalıştık. Yemek odası takımları, yatak odası takımları ve daha pek çok ürün için her mekana uygun mobilya çeşitleri bulabileceğiniz Selengapremium.com u ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.