Genel Bilgi ve İçerikler

Bu Paketin Bağlı Olduğu Paket Müşteri Üzerinde Bulunmamaktadır

8.044

Bu paketin bağlı olduğu paket müşteri üzerinde bulunmamaktadır. Uyarısı, BİMCELL ve Türk Telekom kullanıcıları tarafından alınmaktadır. Uyarı, genel olarak herhangi bir internet paketi yapılmak istenildiğinde alınmaktadır. Uygulama üzerinden paket yapılmak istenildiğinde alınan bu bildirim, SMS ile paket yapılmak istenildiğinde farklı şekilde alınmaktadır. Örneğin:

 • Aylık 20GB Ekstra
 • Haftalık 5GB Ekstra
 • Aylık 10GB Ekstra

Yazılarak 4551 ‘e SMS gönderildiğinde de talep sonuçlanmamaktadır. “Değerli müşterimiz, bu paketi satın alabilmeniz için, sahip olmanız gereken paket hattınıza tanımlı değildir.” Uyarısı gelmektedir.

Bu Paketin Bağlı Olduğu Paket Müşteri Üzerinde Bulunmamaktadır

Gelelim sorumuzun net cevaplarına. Neden bu paketin bağlı olduğu paket müşteri üzerinde bulunmamaktadır. Uyarısı alıyoruz.

Bu uyarı, müşterinin talep ettiği bir hizmet veya paketin, mevcut abonelik veya hesaplarına atanamayacağını veya mevcut olmadığını bildirir.

Bu mesaj, aşağıdaki durumların bir sonucu olarak gönderilebilir:

 1. Geçerli Abonelik Yok: Müşteri, belirli bir hizmet veya paket için geçerli bir aboneliğe sahip değildir. Bu, müşterinin belirli bir hizmeti kullanma yetkisi veya erişimi olmadığı anlamına gelir.
 2. Paketin Kapsamı Dışında: Müşteri, talep ettiği hizmetin kapsamı dışındaki bir paket veya abonelikle ilişkilendirilir. Bu durumda, müşteriye istedikleri hizmeti sağlamak için farklı bir pakete geçmeleri veya aboneliklerini güncellemeleri gerekebilir.
 3. Mevcut Paketin Sonlandırılması: Müşteri, talep ettiği hizmetin, mevcut abonelik veya paketlerinde yer almasına rağmen, ilgili hizmetin mevcut aboneliği sona erdirme veya iptal etme nedeniyle kullanılamadığını öğrenebilir. Bu durumda, müşterinin yeni bir abonelik veya paket seçmesi gerekebilir.

Müşteri hizmetleriyle konuyla ilgili görüştüm. Konunun tarifeyle alakalı olduğunu söyledi. Dost mega paketi kullanıldığında uygulama üzerinden sadece 1GB, 5GB gibi aylık paketlerin alınabileceği belirtildi. Dost küçük, Dost orta gibi paketlerde ise haftalık paketler alınabiliyormuş. Bu uyarı, müşterinin hizmet taleplerini karşılamak için gereken şartları yerine getirmediğini veya belirli bir hizmete erişiminin olmadığını bildiren genel bir uyarıdır. Bu paketin bağlı olduğu paket müşteri üzerinde bulunmamaktadır. Hatası çözümü için BİMCELL müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. BİMCELL müşteri hizmetleri numarası 444 4 551 ‘dir.

2 Yorumlar
 1. Can diyor

  Ne güzel saçmalıyorsun sen öyle ya. Mobil uygulama da bana önerilen ek konuşma paketini almayı denediğimde alıyorum bu hatayı. Firma da o paket aktif olmasa ya da bana uyumlu olmasa sence uygulama da bana çıkar mı ?

  1. kisiselbilgi diyor

   Merhabalar Can bey;

   Uygulama, bir kişi paketi alabiliyor olsa da, alamıyor olsa da tüm paketleri göstermektedir. Müşteri hizmetleriyle görüşmemin ardından gerekli açıklamaları yazımda aktardım.

   Saygılarımla.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.