Genel Bilgi ve İçerikler

Evde Spor Yaparak Kilo Alınır Mı?

776

Evde spor yaparak kilo alınır mı? Evde spor yaparak kilo alma isteği, her zayıf vatandaşımızın aslında bir arzusudur. Kilo almanın günümüzde pek çok farklı yolu vardır. Tek bir öğünde aşırı tüketim ile midenizi yormak yerine öğün sayısını arttırabilmeniz mümkündür. Günümüzde genellikle televizyon kanalları ve web siteleri zayıflamanın yollarına yönelik içerikler sunmaktadır. Kilolu insan sayısının fazla olduğu kadar, zayıf insan sayısı da bir hayli fazladır. Obezite bir sağlık sorunu olabildiği gibi, aşırı zayıflık da bir sağlık sorunu olabilmektedir. Bu açıdan sizlere sağlıklı bir şekilde evde spor yaparak nasıl kilo alınır? Bu sorunuza yönelik bazı cevaplar sunmak isteriz.

Evde Spor Yaparak Kilo Alınır Mı?

Hayatınıza devam ettiğiniz belli bir düzeniniz vardır. Her gün standart olarak aynı ya da benzer şeyleri tükettiğinizde kısmi olarak ideal kilonuzu korursunuz. Tartıya her çıktığınızda aynı kiloyu görüyorsanız, kilo almak istediğinizde bu canınızı sıkan bir unsur olacaktır. Bunun için aslında yapmanız gereken şey oldukça basit. Her gün, bir önceki gün yediklerinizin üzerine bir kaç besin daha koyarak alacağınız kalori miktarını arttırabilirsiniz. Akşamları ek olarak ceviz, fındık, fıstık gibi yüksek kalorili besinler tüketebilirsiniz mesela. Sabahları 1 adet haşlanmış yumurta yiyorsanız bunu 2’ye çıkartabilirsiniz.

Evde Spor Yaparak Kilo Alma

Evde spor yaparak kilo alma yöntemi, önerilen bir yöntemdir. Çünkü almış olduğunuz kilolar böylece ilerleyen zamanlarda daha hoş gözükecek, yani kas olarak size dönüş sağlayacaktır. Dambıl adı verilen halter setleri ile kol kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca belirli periyotlarda şınav çekerek karın, göğüs ve kol kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Evde spor yaparak çok kısa süre içerisinde, hızlı bir şekilde kilo alamasınız da ayda en kötü ihtimal ile sağlıklı 500gr alsanız dahi bu senede 5kg yapacaktır. Uzun vadeli düşündüğümüzde sizin için bu güzel bir durum olacaktır.

Her gün bir öncekinden daha fazla yemenizi tavsiye ederiz. Ancak, tabi ki sağlıklı bir şekilde! Özellikle içeriğinde onlarca farklı madde bulunan abur cuburlardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun yerine ara öğün sayısını arttırabilirsiniz. Yiyorum fakat kilo alamıyorum demeyin. Sakın pes etmeyin! Standart olarak 3 öğün yiyorsanız eğer bunu 4 öğüne, bir süre sonra ise 5 öğüne çıkartın. Evde spor yaparak kilo alınır mı? Evde spor yaparak kilo almak mümkün olacaktır. Arttırdığınız öğün ile birlikte doğru hareketler ile kilo alabilirsiniz.

Kilo Almaya Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilo almaya çalışırken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Acele eder, sağlıksız besinlerle yoğun bir şekilde beslenmeyi tercih ederseniz, bu durumda bazı organlarınıza zarar verebilir, özellikle midenizi yıpratabilirsiniz. Sağlıksız beslenme, reflü, gastrit gibi bazı mide sorunlarına neden olabilir. Özellikle protein ve karbonhidrat tozu gibi yüksek kalorili ürünlerin bilinçsiz bir şekilde kullanımı da önerilen bir şey değildir. Bu açıdan evinizde sağlıklı bir şekilde beslenmek ve bazı spor hareketleri ile bunu destekleyerek kilo almak varken, bu tarz zarar verebilecek durumlardan uzak durmanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.