Genel Bilgi ve İçerikler

Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Kalıcı Telegram Hesabı Silme

361

Telegram hesap silme nasıl yapılır? Kalıcı telegram hesabı nasıl silinir? gibi konularda arayış içerisinde iseniz hoş geldiniz. Telegram, sunmuş olduğu farklı hizmetler ile birlikte önemli bir kullanım sayısına ulaşmış bir sohbet uygulamasıdır. Kullanıcılarına diğer sohbet uygulamalarından farklı hizmetler sunmayı hedeflese de bazı kullanıcıların eski alışkanlıklarını terk etmesini ve bu uygulamayı benimsemesini sağlayamamıştır. Uygulamayı çeşitli sebeplerden ötürü artık kullanmayacak olan kullanıcılar hesap silme işlemini nasıl yapabileceklerini merak etmektedir.

Telegram uygulaması, kullanıcı kaybetmeyi tercih etmeyen uygulamalardan biridir. Ve kullanıcıların ayrılamaması için hesap silme veya dondurma gibi işlemleri stratejik bir hamle olarak görerek basit düzeyde tutmak istememiştir. Bu doğrultuda bakıldığında Telegram hesabı nasıl silinir sorusuna cevap arayan kullanıcıların mümkünse bir bilgisayar tarayıcısı kullanarak hesaplarını silmesini önermektedir.

Telegram Hesabı Nasıl Silinir? Kalıcı Telegram Hesabı Silme

Telegram Hesabı Uygulama Üzerinden Silinir mi?

Telegram hesap silme işleminin uygulama üzerinden yapılması veya telegram dondurulması mümkün değildir. Telegram internet tarayıcısı üzerinden hesap silme işlemini desteklemektedir. Anlık olarak silme işlemine olanak sağlamayan uygulama çok daha farklı bir yöntemi kullanıcılarına sunmaktadır. Bu yöntem bakıldığında aslında çok ilginç olarak tanımlanabilecek bir yöntemdir. Kullanıcının uygulama üzerindeki kullanımına bağlı olarak otomatik silme işlemi gerçekleştirmektedir.

“Hesabımı bu kadar uzaksam sil” ismiyle hizmete sunulan özellik, Telegram kullanıcısının uygulamadan uzak kaldığı süre zarfını tespit ederek hesabı silmektedir. Eğer bir kullanıcı bu hizmeti kullanıyor ve seçeneklerden 1 ay süreyi seçiyorsa, 1 ay içerisinde uygulamaya hiç giriş yapmaması durumunda hesabı sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Bu hizmete bir diğer adıyla “Hesabın kendini yok etmesi” tanımlaması uygulama yöneticileri tarafından yapılmıştır.

Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Peki telegram hesap silme işlemi nasıl yapılır? Telegram hesabının silinebilmesi mobil uygulama üzerinden mümkün değildir. Bu sebeple bir tarayıcı üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Telegram hesabınızın silinmesi için izlemeniz gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

  • Öncelikle internet tarayıcınızı açınız. Tercihen bilgisayar üzerindeki tarayıcınızı kullanınız.
  • Ardından https://my.telegram.org/auth?to=deactivate linkine giriş yapınız. Link kullanmadan hesap silme sayfasına erişim mümkün değildir.
  • Açılan sayfada bulunan “Your Phone Number” kutucuğuna telegram hesabınıza ait cep telefonu numaranızı giriniz ve Next butonuna tıklayınız.
  • Ardından onaylama işlemi için cep telefonunuza bir kod gelecektir. Gelecek olan kod SMS olarak değil, telegram uygulaması üzerinden gelecektir. Gelen kodu “Confirmation Code” kutucuğuna giriniz ve “Sign In” butonuna tıklayınız.
  • Ardından “Delete Your Account” isimli bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa üzerinde hesap silme işlemini neden gerçekleştirdiğinizle ilgili soruları yanıtladıktan sonra “Done” butonuna tıklayınız.

Yukarıda ifade edilen adımları sırasıyla uygulamanız durumunda hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır. İçerisinde bulunan tüm konuşmalarınız silinecek, kurucusu olduğunuz gruplar kurucusuz kalacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten belli bir süre sonra yeniden uygulamayı kullanmak istemeniz durumunda ise yeniden kayıt olmanız gerekecektir.

Telegram hesap silme nasıl yapılır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.