Genel Bilgi ve İçerikler

Tango Kursu Seçerken Hangi Kriterlere Dikkat Edilmeli?

57

Tango, Latin Amerika, özellikle Arjantin ve Uruguay, kökenli bir dans ve müzik türüdür. Günümüzde Amerikan Tangosu, Çin Tangosu, Fin Tangosu gibi farklı tango türleri var olsa da orijinal tango Arjantin Tangosu olarak bilinmektedir. Tango bir kadın ve bir erkeğin, tangonun kendine has hareket ve ritimleri ile hareket ederek ortaya görsel bir şölen koymasıdır aslında.

En romantik danslardan biri sayılan tangoyu öğrenmek de elbette bu eşsiz dansı özümseyebilmiş kaliteli bir eğitmendir. Bu sebeple tangoya başlamanın en önemli adımlarından birisi de doğru kursu bulmaktır. Bu yazıda sizlere doğru tango kursunu bulurken dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Eğitmenlerin Kalitesi Nasıl?

Her kurs gibi tango kursları ararken de dikkat etmeniz gereken en önemli kriter eğitmenlerin kalitesidir. Ancak bilgili, tecrübeli ve tangoyu hayatlarında önemli bir yere konumlandırmış olan eğitmenler sizi bu eşsiz dansın dünyasına sokabilirler. Bu sebeple, bulduğunuz tango kursları arasından birini seçmeden önce eğitmenleri hakkında bilgi almayı, ne kadar zamandır tango eğitimi verdiklerini, daha önce sahne alıp almadıklarını öğreniniz.

Tango eğitmenlerinin tecrübeleri kadar iletişim becerileri de önemlidir. Eğitmenlerin öğrencileriyle nasıl anlaştıkları, sorularını ve merak ettikleri konuları tatmin edici bir şekilde açıklığa kavuşturup kavuşturamadıkları tango kursu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken etmenlerden biridir.

Kursun Temizliği Nasıl?

Sadece tango kursları için değil, genel olarak dans kursları ararken dikkat etmeniz gereken etmenlerden birisi de kursun temizliğidir. Seçeceğiniz kursa olasılıkla uzun bir süre gideceğinizi göz önünde bulundurursak kursun hijyenik olması sağlığınız açısından büyük önem arz etmektedir. Kişisel dolapların, stüdyonun, masaların ve yerlerin temizliği bu noktada dikkat etmeniz gereken noktalardır. Aynı zamanda stüdyonun ne sıklıkla temizlendiğini öğrenmeniz de sizin yararınıza olacaktır. Temiz bir kurs seçmeye her zaman dikkat edin.

Sınıfların Kalabalık Olup Olmaması Çok Önemlidir

Sağlıklı ve kaliteli bir eğitim almak için gittiğiniz kurstaki sınıfların ne kadar kalabalık olduğunu öğrenmeye çalışın. Sınıfınızdaki öğrenci sayısının normalin üstünde olmamasına dikkat edin. Her dans gibi tango da öğrenmek için çalışma, pratik ve yardım gerektirir. Aşırı kalabalık sınıflarda eğitmenler tüm öğrencilerle ilgilenemeyebilir ve size gerektiği gibi yardımcı olamayabilir.

Fiyatlar Nasıl?

Kalite her zaman ücretten daha önemlidir, işte tam da bu yüzden tango kursu ararken fiyatlar konusunda fikir sahibi olmanız gerekiyor. Yüksek fiyatlı ancak kalite konusunda tatmin edici olmayan bir kursa gitmek zaman, nakit ve moral kaybından başka bir şey olmayacaktır.

Bu sebeple verdiğiniz paranın karşılığını alabileceğiniz, kaliteli bir tango kursu seçmeye çalışın. Yukarıdaki kriterlerden sizin gözünüzde olumlu not alan bir tango kursunun zaten fiyatının karşılığını vereceğini de unutmayın.

Ankara tango kursu ve genel olarak Ankara dans kursu arasında bakmanız gereken ilk adres olan Salsa Ankara’da en iyi tango eğitmenleri ile tangonun eşsiz dünyasına adım atabilirsiniz. Eğer siz de bu romantik dansı hakkıyla öğrenmek istiyorsanız tango kurslarımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.