Genel Bilgi ve İçerikler

Samsung ve Yenilenebilir Enerji

155

ABD, Avrupa ve Çin’deki ofis binalarında, fabrikalarda ve işletme tesislerinde tamamen yeşile dönmeyi hedeflemektedir. Yeşile yönelik enerji kullanımı daha sağlıklı bir Dünya döngüsü için önemli bir kritedir.

Kore elektronik devi Samsung, Perşembe günü yaptığı açıklamada , ABD, Avrupa ve Çin’deki mevcut tesislerini, ofislerini ve fabrikalarını iki yıl içinde tam anlamıyla yenilenebilir enerji kaynaklarına geçirmeyi taahhüt ettiğini söyledi .

Yenilenebilir Enerji Nedir?

Samsung ve yenilenebilir enerji teknolojisi son dönemde sıkça anılmaya başlandı. Öncelikli olarak yenilenebilir enerji nedir? Kısacası bu konudan bahsedelim sizler için. Doğada var olan kaynaklardan elde edilen ve devamlı olarak kullanılabilen enerji çeşitlerini genel olarak yenilenebilir enerji olarak adlandırabiliriz.

Kore’de bulunan şirket, Digital City merkezini bir güneş paneli cennetine dönüştürmeye hazırlanıyor ve ev sahasında 42.000 metrekarelik paneller kuruyor. Bu, yaklaşık 6 futbol sahası değerinde güneş alıcı, enerji üreten iyilik.

Buna ek olarak, 2020 yılına kadar Pyeongtaek kampüsünde ve Hwaseong kampüsünde güneş enerjisi dizileri kuracak ve jeotermal enerji üretecek.

Genel Müdür Yardımcısı Won Kyong Kim, “Genişletilmiş taahhüdümüzün gösterdiği gibi, gezegenimizi korumaya odaklandık ve küresel bir çevre sorumlusu olarak üzerimize düşeni yapıyoruz.” Dedi.

Samsung , kendi yenilenebilir enerji hedeflerini belirlemesine ve gerçekleştirmesine yardımcı olmak için ilk 100 şirketle birlikte tedarik zincirindeki ortaklara da yaklaşacak. Ayrıca, şirketlerin çevre üzerindeki etkilerini izlemeye ve yönetmeye yardımcı olacak Karbon Saydamlık Projesi Tedarik Zinciri Programına katılmaya da gelecek.

Samsung ve Yenilenebilir Enerji

Nisan ayında, rakip akıllı telefon devi Apple , dünyadaki tüm tesislerinin, perakende mağazalarının, ofislerinin ve veri merkezlerinin artık yüzde 100 yenilenebilir enerji kullandığını söyledi . Bu, Samsung’u biraz yakalamak gibi görünüyor ve Apple, iklim değişikliği ve yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılarak üretilen telefonlar üretme konusundaki reklam kampanyasını gerçekten artırdıktan çok sonra gelmiyor .

Samsung’un yenilenebilir enerji planları hakkında 2018 “Elektronik Sürdürülebilirlik Raporu” nun yayınlandığı 15 Haziran’da daha fazlasını duymayı bekleyebiliriz.

Teknoloji Etkin : CNET teknolojinin yeni erişilebilirlik sağlamadaki rolünü anlatıyor.
Resifi Yeniden Başlatma : teknolojinin Avustralya’nın Büyük Bariyer Resifi’ni kurtarmaya nasıl yardımcı olabileceğine derinlemesine dalıyor. İlerleyen günlerde Samsung ve Yenilenebilir enerji cümlesini daha sık bir şekilde duyacağız gibi görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.