Genel Bilgi ve İçerikler

Şınav Çeşitleri Neler

1.030

Şınav çeşitleri neler? Şınav çekerek merkez ve üst vücut kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bu çalışmalarla gücünüzü artırabilir, kaslı ve düzgün bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Şınav Çeşitleri Neler?

Bazı şınav çeşitleri şu şekildedir;

1- Şınav; Bu egzersizle göğüs kasları, karın kasları, bisepsler, trisepsler, üst sırt kasları ve omuz kasları çalışır.

2- Eller Bitişik Şınav; Bu egzersizle trisepslerinize daha çok zorlamanız gerekeceğinden biraz zorlanabilirsiniz fakat oldukça etkili bir egsersiz olacaktır. Bunun yanında yine üst sırt, karın kasları, göğüs kasları ve omuz kaslarınızı çalıştıracaktır.

3- Kollar Geniş Şınav; Bu egzersizle kendinizi çok fazla zorlamadan karın kaslarınızı, trisepslerinizi, üst sırt kaslarınızı, göğüs ve omuz kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

4- Örümcek Adam Şınavı; Örümcek adam şınavı ile diğer egzersizlerde olduğu gibi triseps, üst sırt, göğüs, omuz ve karın kaslarınız çalış. Bunların yanı sıra basenler, kalça ve beliniz çalışarak daha çok bölge odaklı bir egzersiz yapmış olursunuz.

5- Şınav ve Dönüş; Bu egzersizle de kendinizi fazla zorlamadan karın, triseps, üst sırt, göğüs ve omuz kaslarınızı çalıştırabilir ve kaslarınızın uyumlu hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

Şınav çekmek en sağlıklı hareketlerden bir tanesidir. Eğer daha önce şınav çekmediyseniz başlangıç olarak zorlanabilirsiniz. Fakat ilerleyen günlerde vücudunuz alışacağı için hareketleri daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şınav, vücudun pek çok noktasını çalıştıran ender hareketlerden bir tanesidir. Sizler de düzenli olarak şınav çekerek daha kaslı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.