Genel Bilgi ve İçerikler

Oyunculukta Para Var Mı? Çocuk Oyuncu Nasıl Olunur?

Oyuncu Olmak İçin Ajanslara Güvenilir Mi?

703

Oyunculukta para var mı? Çocuk oyuncu nasıl olunur? Arkadaşlar oyuncu olmak için öncelikle eğitim şart. Ardından da bir ajansa başvurup kayıt oluyorsunuz. Ve ajansınız sizi dizi yönetmenlerine teklif olarak götürüyor. Tabi eğitim alırsanız daha çok öne çıkarsınız benim tavsiyem eğitiminizi alın sonra illaki bir ajans bulursunuz.

Eğitim Almadan Oyuncu Olunur Mu?

Eğitiminizi arkadaşlar her yerde alabilirsiniz. Devlet konservatuarlarında RADYO/TV bölümünü seçebilirsiniz. O bölümü bitirdiğiniz zaman olur yada özel kolejlerden alabilirsiniz. Ne kadar çok eğitim alırsanız o kadar tecrübeli ve deneyimli olursunuz. Bu da demek oluyor ki daha çok öne çıkıp daha çok dizi veya reklam filminde oynarsınız. Eğer eğitiminiz yok ise mimiklerinize güveniyorsanız ve daha önce deneyiminiz varsa oyuncu olabilirsiniz.

Çocuk Oyunculukta Para Var Mı? Çocuk Oyuncu Nasıl Olunur?

Çocuk oyuncu tabi ki de olunur. Hatta çocuk ajansları da var. Bu ajanslara kaydolup bir oyuncu olabilirsiniz. Daha çok deneyimli çocukları seçiyorlar ama sizde küçük yaşta oyunculuk eğitimi alırsanız oyuncu olabilirsiniz. Gene ne kadar çok süre eğitiminiz varsa o kadar çok şansınız olur. Çocuk oyuncular ne kadar kazanıyor?

Çocuk oyuncular tabi nerde oynadığınıza ajansınıza bağlı olarak bu fiyat değişiyor. Mesela bir reklam filmi ile dizi aynı para değil dizide de mesela konuk oyuncu olabilirsiniz. Buna göre değişiyor ben şuan fiyat veremiyorum. Çünkü dediğim gibi ajansa göre hangi filmde oynadığınıza göre başrol mü yoksa konuk oyuncumu olduğunuza göre değişiyor. Şuan bir başrol oyuncu ile konuk oyuncu aynı parayı almıyor. Bir oyuncunun alacağı para projeye bağlı olarak değişiyor.

Çocuk oyuncu olabilmek için genel olarak ailenin rızası da gerekir. Çocuğun geleceği de önemli olduğu için bu noktada eğitimin aksamaması konusunda gerekli tedbirlerin alınması doğru olacaktır.

Oyuncu Olmak İçin Ajanslara Güvenilir Mi?

İnternetin bu kadar geliştiği bu dönemde sahte ajanslarda bir hayli çoğaldı bu ajanslar internetten bir web sitesi üzerin den cast ajansıyım diye insanları dolandırıyorlar. Peki bu ajansları nasıl tespit ederiz? bu ajanslara karşı ne yapmalıyız? Öncelikle sahte ajans nasıl tespit edilir şunu da söyleyeyim. Her web sitesi olan ajans dolandırıcı olmuyor. Her web sitesi olan ajans da olmuyor. Seçtiğiniz ajansın web sitesine bakacaksınız. Daha önce oyuncusu var mı? Hangi oyuncularla çalışmış bunlara bakacaksınız.

Eğer daha önce bir oyuncusu var ise bu gerçek bir ajanstır. Eğer oyuncusu yok sadece web sitesinde dizi afişi varsa bu sahte bir ajanstır.  Siz diyelim ki başvurdunuz sizi bir otele çağıracaktır arkadaşlar ajanslar sizi kesinlikle otellere ya da başka bir yere çağırmazlar.

Sadece sizi kendi ofislerine çağırırlar. Diyelim ki otele gittiniz sizden sürekli bir şeyler için para isteyecekler örneğin: fotoğraf çekimi için para filan gerçek ajanslar para istemeyecek mi? İsteyecek. Gerçek ajanslarda fotoğraf çekimi için para isteyecek. Ama sonra sizi uygun bir dizi reklam vb. yerlere yönlendirecek. Ancak sahte ajanslar sizden para alıp kaçacaklar. Sizi bir daha ne arayacak ne soracak o yüzden dikkat edin sahte ajanslara kanmayın.

Sette Torpil Olur Mu?

Genelde arkadaşlar setlerde torpil olmaz mesela bir reklam filmi bu reklam filmlerine çok büyük paralar yatırılıyor. Ve 1gün içinde oynanıp teslim edilmesi gerekir genelde 1günde çekilir torpille giren bir insan reklam filminde oyunculuğu yapamazsa olmaz. Zaman kaybı olur. Ama mesela yardımcı sadece arka planda oynayacak bir oyun yaparsa olur ama başrolde oynayamaz.

Oyunculukta para var mı? Nasıl oyuncu olunur? Sorularına en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.