Genel Bilgi ve İçerikler

Findeks Kullanılabilir Limit Nedir?

Findeks Kredi Limiti Nedir?

2.613

Findeks kullanılabilir limit nedir? Findeks kredi limiti nedir? Findeks kullanılabilir limit ne demek? Günümüzde bu soru çok sayıda kişi tarafından sorulmaktadır. Findeks, ülkemizde var olan bazı bankalar tarafından kurulmuş olan bir hizmet platformudur. Türkiye’nin en iyi bankaları arasında yer alan 9 banka tarafından 2014 yılında kurulmuş olan bu platform, giderek bilinir bir hale gelerek günümüzde sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Findeks risk raporu ile geçmiş yıllara (son 5 yıla) ait borç ve ödeme tablosu görülebilir.

Findeks Kredi Notu – Kredi Limiti Nedir?

Findeks kredi notu, özellikle bankaların müşterilerine kredi ya da kredi kartı vermeden önce dikkate altıkları bir nottur. Adeta kişinin karnesi niteliğindedir. Findeks kredi limiti insanlar için büyük önem arz eder. Ödemelerini düzgün bir şekilde yapmış, son 5 yıl içerisinde icra takibine düşmemiş kişilerin kredi notu daha yüksek çıkabilmektedir. Kredi notu çok düşük olan kişiler ise, ödemelerini düzgün bir şekilde yapmaya devam ederek bu notu ilerleyen yıllarda arttırabilir.

Findeks web sitesi ve findeks uygulaması aracılığıyla belirli bir tutar karşılığında risk raporu alınabilmektedir. Risk raporunuzu aldıktan sonra takibe alınmış kredilerinizi, toplam mevcut kredileri, borç durumlarını ve diğer unsurları görebiliyorsunuz.

Findeks Kullanılabilir Limit Nedir?

Findeks kullanılabilir limit, findeks tarafından kullanıcıya yansıtılan fakat çoğu kişi tarafından cevabı bilinmeyen bir ibaredir. Durumu sizlere şu şekilde özetleyebiliriz. Örneğin bankadan 3000tl ‘lik kredi çekmiştiniz. 500tl ‘lik de bir kredi kartınız var. Toplam limitiniz bu durumda 3500tl olmaktadır. Eğer siz bu limitin 990tl ‘sini ödemiş olursanız, kullanılabilir limitiniz 990tl, toplam borcunuz ise 2510tl olmaktadır. Yani kullanılabilir limitiniz, ödemiş olduğunuz borç anlamına gelmektedir.

Findeks kullanılabilir limit nedir? Findeks kredi limiti nedir? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.