Genel Bilgi ve İçerikler

İnstagram Hesabı Nasıl Çalınır?

802

İnstagram hesabı nasıl çalınır? İnstagram hesabı çalma yöntemleri neler? İnstagram hesabı çalmak isteyen kişilerin amacı genel olarak birbirinden farklılık gösterebilmektedir. “Çalmak” kelimesi, karşı tarafın rızası olmadan, ona ait olan bir şeyi o istemeden almak olduğu için doğal olarak hırsızlığa girmektedir. Basit bir empati ile size ait olan bir şeyin, rızanız olmadan başka bir kişi tarafından alınması, tarafınızdan hoş karşılanmayan bir durum olacaktır. Ve bu durum karşılığında hesabınızı geri alabilmek adına hemen bir takım girişimlerde bulunursunuz.

İnstagram Hesabı Nasıl Çalınır?

Genel olarak basit şifreler kullanan instagram hesapları daha kolay bir şekilde çalınmaktadır. Bu kişiler kendilerini “hacker” olarak nitelendirse de aslında bu lamerliktir. Deneme yanılma yolu ile bir şifreyi bulmak basit ve herkes tarafından bulunabilecek bir yöntemdir. Genel olarak doğum tarihini, doğum tarihi ile yaşadığı şehri ve 123456abc gibi basit varyasyonları parola olarak kullanan kişilerin hesapları daha fazla çalınabilmektedir. Şifreleri daha karmaşık olan kişilerin hesapları ise genel olarak daha korunaklıdır.

İnstagram Hesabı Çalma Yöntemleri

Hırsızların instagram hesaplarını çalmak için çok yönlü girişimleri bulunur. Size ait olan bilgilerle sizin adınıza basit şifreler deneyebilirler. Bazı uygulamaları piyasaya sürebilirler. Örneğin instagram takipçi ve beğeni sayısı arttırabilmek için kullanılan uygulamalar parola isteyebilmektedir. Kişiler bu uygulamalara instagram parolalarını yazdıktan sonra, kullanıcı adı ve şifreler bir veri merkezinde toplanır. Art niyetli kişilerin eline geçen bu şifreler değiştirilebilir ve hesabınız ele geçirilebilir.

İnstagram hesabınızın çalınmamasını istiyorsanız eğer bunun için bir takım önlemler alabilirsiniz. İnstagram hesabının nasıl çalınacağının yöntemini göstermek değil, amacımız instagram hesabının çalınmaması adına sizler için bir takım önerilerde bulunmaktır. Alacağınız basit önlemler sayesinde instagram hesabınızı büyük ölçüde korumanız mümkündür. İçeriğinde artı, eksi, nokta, soru işareti gibi karakter bulunan karmaşık şifreler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Şifrenizi Her Zaman Aynı Sitede Kullanmayın

Yapılan en büyük davranışlardan bir tanesi de her yere kayıt olurken her zaman aynı parola ve mail adresini kullanmaktır. Basit bir örnek verelim. Abc.com adında bir site olduğunu düşünelim. Bu siteye herhangi bir sebeple geçmişte kayıt oldunuz. Ve bu sitede kullandığınız mail adresiniz ile şifrenizi aynı şekilde instagrama giriş için de kullanıyorsunuz. Abc.com ‘a yapılan bir saldırı sonucunda şifreleriniz ele geçirilebilir. Ve hackerler bu sayede mail adresiniz ve şifreniz aynı olduğu için instagram hesabınızı da çalabilir.

İnstagram hesabınız ile ilgili karşılaşabileceğiniz çok sayıda tehlikeyi, instagram tehlikeleri isimli yazımızda da dile getirmiştik. Hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız eğer güvenilirliğinden şüphe duyduğunuz 3. parti uygulamaları kullanmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız biraz daha fazla dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle bilmediğiniz apk uygulamalarını indirmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu programların içerisinde bir nevi keylogger, veri izleme dosyaları yerleştirilebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.