Genel Bilgi ve İçerikler

Metaverse Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

82

Metaverse nedir? Nasıl para kazanılır? Dizi ve filmlerde görmüş olduğumuz arttırılmış, sanal gerçeklik Metaverse hayata geçiyor. Günlük yaşam içerisinde yapılan bir çok şey artık daha kolay ve ulaşılabilir hâle gelecek. Bu arttırılmış gerçeklik kimi insanı korkuturken kimini ise heyecanlandırıyor. Dolayısıyla dijital dünyada ki bu değişim, toplum içinde büyük yankı uyandıracak.

Metaverse Nedir?

Günümüzde çok sayıda kişi metaverse nedir? Sorusuna bir cevap armakta. Metaverse bir diğer ifadeyle Meta-universe, gerçek ve sanallığın bilim kurgu ile birleşiminden ortaya çıkan dijital dünyadır. Kelime olarak ‘evren ötesi’ anlamına gelen Metaverse, kolektif sanal paylaşım alanıdır. İlk olarak 1992 tarihinde Neal Stephenson tarafından ‘Snow Crash’ romanıyla ortaya çıkmış, düşüncenin çok daha ötesinde yeni bir dünyadır.

Metaverse kullanıcıları gerçek zamanlı bir deneyim yaşarken, halihazırda kullanılan internet dünyası geride kalarak tarih olacak. Ayrıca internete kıyasla Metaverse, daha fazla deneyim ve kimlik sürekliliği sağlayacak.

Metaverse Nasıl Para Kazanılır?

Meta veri deposunda kâr elde edilip edilemeyeceğini, bunun iyi bir uzun vadeli yatırım olup olmadığını ve meta veri deposunun zorlayıcı bir yatırım teklifi olarak kalması için sanal ayak sayısının bir gereklilik olup olmadığını ölçmeye çalışırken, farklı yol türleri arasında ayrım yapmak önemlidir. sanal bir dünyadan değer çıkarmak.

Örneğin, çevrimiçi etkinlikler veya eğitim sınıfları meta veri tabanında akış halindeyken yalnızca insanların sanal gerçeklikte zaman geçirmekle ilgilenmesi durumunda değerli olsa da, sanal gayrimenkul, yeterli sayıda insan tarafından değer olarak kabul edilirse, iyi bir değer deposu olabilir, bu dünyaları dolduran biri olup olmadığına bakılmaksızın.

Sonuçta, insanların nadiren gördüğü dijital varlıklar olan NFT’ler on milyonlarca dolara satıldı. Benzer şekilde, bazı gerçek dünya sanat koleksiyonları, yalnızca bir değer deposu olarak görülen ve asla gün ışığına çıkmayan depolarda tutulur. Öyleyse, sanal ayak izi, meta veri deposunda kârı çevirmenin bir ön koşulu mu?

Az önce sizlere metaverse nedir? Sorusunun cevabını vermiştik. Metaverseden para kazanmanın bazı yolları:

  • Sanal emlak
  • Meta veri deposunda reklam
  • Canlı etkinlikler

Şeklindedir. Metaverse nedir? NFT koleksiyonu nasıl oluşturulur? Metaverse arsa nasıl satın alınır? Gibi çokça soruya cevap nftanaliz.com ‘da yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.