Genel Bilgi ve İçerikler

Kelimelik Hile Nasıl Yapılır? Kelimelik Hileleri Nedir?

Kelimelik Oyunu Nasıl Oynanır?

823

Kelimelik hile nasıl yapılır? Kelimelik hileleri nedir? Bu soruya cevap günümüzde bu oyunu oyunu seven kişiler tarafından sıklıkla aratılmaktadır. Günümüzün en çok sevilen oyunlarından bir tanesi olan kelimelik oyunu, gerek android, gerekse ios platformlarında bulunuyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle, IOS platformunda 139 bini aşkın kişi tarafından oyun indirilmiştir. Puanlaması se 5 üzerinden 4,6 olarak son derece yüksek seviyededir.

Kelimelik Hileleri Nedir?

Oyunu yeni tanımaya çalışan kişiler için kelimelik nedir? Sorusuna öncelikle cevap vermek isteriz. Bu oyun, Türkçe alfabeye göre oynanmakta yani oyun sırasında 29 harf farklı varyasyonlarla kullanılabilmektedir. Karşılıklı iki kişi tarafından oynanır. Oyun içerisinde bugüne kadar pek çok yerde şahit olduğunuz ya da ilk defa karşı karşıya gelebileceğiniz kelimelerle karşılaşabilirsiniz. Kelimelik hileleri, kelimelik oyununda yapılan hileler anlamına gelir.

Kelimelik oyunu içerisinde rastgele oyun, seri oyun, arkadaşlarınla oyna, kullanıcı adıyla, bilgisayara karşı gibi farklı seçenekler bulunur. Oyuncular bu seçenekler arasından dilediğini tercih eder. Bu oyunu oynamakta zorlanan veya daha iyi oynamak isteyen kişiler, kelimelik hile nasıl yapılır? Sorusuna aktif olarak bir cevap aramaktadır.

Kelimelik Oyunu Nasıl Oynanır?

Örneğin rakibinizle oynuyorsunuz. Oyun başlangıcında sizlere rasgele bazı harfler verilir. Bu harflere göre siz kelimeler üretmeye çalışırsınız. Örneğin verilen harfler AESNETJ olsun. Siz bu harfler içerisinden SENE kelimesini oluşturabilirsiniz. Senet kelimesini oluşturabilirsiniz. Gibi… Bu şekilde oyun kelime üretmeye dayalıdır. Ürettiğiniz her kelime başına bir puan alırsınız.

Kelimelik Hileleri Nasıl Yapılır?

Gelelim asıl sorumuza. Kelimelik hile nasıl yapılır? Bu oldukça kolaydır. Kelimelik hile siteleri aracılığıyla size verilen harfleri eklediğinizde oluşturulabilecek kelimeler karşınıza çıkacaktır. Böylelikle oyun içerisinde rakibinize göre daha seri olabilirsiniz. Tabi oluşturulan her kelimeyi sistem kabul edecek şeklinde bir şart bulunmuyor. Bunu hızlıca deneme yanılma yoluyla da öğrenebilirsiniz.

Kelimelik Hile Siteleri

Kelimelik hile siteleri aracılığıyla online bir şekilde kelimeleri görebilirsiniz. Bir tavsiyede bulunmak isteriz. APK olarak veya dosya halinde açtığınızda hile yapılacağını belirten sitelere veya kişilere pek güvenmeyin. Çünkü bu dosyalar içerisinde virüs olabilir. Bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda bulunan bilgileriniz kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilir.

Kelime hilesi siteleri şu şekildedir;

Bu tür sitelere harf veya kelime varyasyonlarını girerek alternatif kelimeleri bulabilirsiniz.

Kelimelik Hile Faydaları Nelerdir?

Kelimelik oyununda hile yapmanın faydaları vardır. Aslında hile kelimesi kötü olarak algılanır. Fakat kelimelik hile sayesinde bulamadığınız kelimeleri anında öğreneceğiniz ve oyunu hızlı bir şekilde tamamlayacağınız için bu kelimeler aklınıza daha iyi bir şekilde yerleşir. Bu oyunun hilesini ararken sizden kişisel bilgi isteyen sitelere itibar etmeyiniz. Kötü amaçlı açılan siteler karşınıza çıkabilir.

Kelimelik Oynamanın Faydaları Nelerdir?

Bu oyunu oynamanın çokça faydası bulunur. Bu sayede kelime dağarcığınızı daha da artırırsınız. Bilmediğiniz yeni kelimeleri öğrenmiş olursunuz. Hem gelişiminize hiçbir katkısı olmayacak oyunları oynamaktansa, boş vakitlerinizde böyle öğretici oyunlarla oynamak sizlere daha çok katkı sağlayacaktır. Rakibinizle bu sayede hoş bir rekabet halinde olabilirsiniz.

Kelimelik Oyununda Hile

Kolay bir şekilde kelimelik oyununda hile için üst kısımda yer alan kelimelik hile sitelerine giriş yapabilirsiniz. Sitede yer alan aram kutucuklarındaki ilgili yönergeleri takip ederek alternatif çokça kelime bulmanız mümkün. Alternatif kelimeleri öğrendikçe zamanla kelime dağarcığınız daha da artacaktır. Kelimelik hileleri, oyunu daha hızlı bir şekilde tamamlamanıza katkı sağlar.

Kelime Hile APK Güvenilir Mi?

Bu konuda bir APK indirmek ne kadar gerekli olur bilemiyorum. Çünkü bazı APK uygulamalarının niyeti kötü. Şifre çalmaya yönelik. İsterseniz direkt olarak üst kısımda yer alan sitelere giriş yapın. Bu daha güvenli görünüyor.

Kelimelik Oyunu Alternatifleri

Kelimelik oyunu, kelime öğreten oyunlar arasında son derece güzel bir yere sahiptir. Şayet İngilizce öğrenmek isterseniz, İngilizce kelime oyunlarına bakabilirsiniz;

1.WORD COOKIES

Karışık harfler arasından kelimeler oluşturduğumuz bir oyun, kelime dağarcığımızı genişletir ve yeni kelimeler öğrenip dilimizin gelişmesinde katkı sağlar. Apple storeda  ve androidde uygulaması bulunmaktadır.

2.FOUR LETTERS

Basit seviye 4 harfle kelimeler oluşturduğumuz ve yeni kelimeler öğrenmemizde yardımcı olan bir uygulamadır.

3.WORDSCAPES

Gazetelerde ki kare bulmacalara benzer bir şekilde ilerleyen bir oyundur Bir kelimeyi bulduğunuzda diğer kelimeyi bulmaya yardımcı olan bir şekilde devameder .

4.WORD CONNECT

Oldukça keyifli ve yeni kelimeler öğrenip ezberlememizde çokça yardımcı olur androidler de ve apple storelar da mevcuttur.

5.HANGMAN

Çocukken oynadığımız adam asmacaya benzeyen bir oyundur hem tekli hem de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bu oyun İngilizcenizi geliştirirken eğlenebileceğiniz oyunlardan.

Kelimelik hile nasıl yapılır? Kelimelik hileleri nelerdir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.