Genel Bilgi ve İçerikler

Hangi Spor Daha Çabuk Kilo Verdirir?

139

Hangi spor daha çabuk kilo verdirir? Kilo vermeye çalışmak günümüzde çok sayıda kişinin başvurduğu bir eylemdir. Fazla kilolar bazı sağlık sorunlarına neden olabilir Hem de insanı fiziksel açıdan çoğu şeyden soyutlayabilir. Öncelikle herkesin merak ettiği bu konu sizin hangi antrenman dallarından bir tanesini daha da rahat yapabildiğiniz ile alakalıdır.

Hangi Spor Daha Çabuk Kilo Verdirir?

Eğer ki spor yaparak zayıflamak isterseniz bu sizin performansınıza ve deneyiminize bağlıdır. Örnek vermek gerekirse bir spor salonuna gittiğinizde orada ki efor sarf ettiğiniz kadarda aynı zamanda arkadaşlarınızla konuşarak zaman geçiriyorsunuz. Ve vücudunuz soğuduğunda teriniz kurumaya başladığında, kalp atışınız zayıflamaya başladığında siz tekrar sohbeti bırakıp spora geri dönüyorsunuz.

Sporunuzu bu şekilde döngü içerisinde bitirdiğiniz zaman salondan çıktığınızda kendinizi çok efor kaybettim bugün sağlam antrenman yaptım diyerek düşünüyorsunuz. Tam olarak 1 ayı tamamladığınızda ise ben düzenli olarak spor yapıyorum fakat 1 ay olmasına rağmen kilo veremiyorum gibi sorularla karşılaşıyoruz.

Tabii ki bunun yanında gelen en önemli unsurlardan bir tanesi ise antrenmandan sonra ve önceki yediğimiz yiyecekler ve antrenman esnasında kullandığımız sıvı miktarına bağlı olarak vücudumuzda bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Buna örnek olarak ise vermiş olduğumuz örnekler karşımıza çıkmaktadır. İşin özeti şudur aslında 10 kilo vermek için 10000 kalori yakmamız gerekmektedir.

Hangi Spor Daha Çabuk Kilo Verdirir?

Bunu daha da iyi özdeşleştirmemiz için başlıca konuların derinine inen beslenmeye değinmiş oluyoruz.

Örneğin antrenman öncesi tereyağlı pilav ve kola içtikten sonra kalkıp da spor salonuna gittiğimizde sadece antrenman öncesinde yediğiniz kaloriyi yakmak için çaba sarf edeceksiniz.

Bu basit bir örneklendirme üzerinden kurmuş olduğumuz düşüncemiz sadece antrenman öncesinde değil tüm hayatımız boyunca beslenme yeme içmemize dikkat etmek zorunda olacağız.

Kilo Vermek İçin Motivasyon Nasıl Artar?

Bugün çok yorgun hissediyorum kendimi antrenmana gitmeyeceğim. Cümlesini hayatınızdan çıkarmak için kendinize bir arkadaş edinin. Ve siz istemeseniz bile o sizin motivasyonunuzu arttıracak şekilde size hem antrenman esnasında hem de antrenmandan önce sizi zorlayacak biri olacağı için spor hayatınız boyunca size destek çıkacaktır.

Her gün antrenmandan sonra eve gittiğinizde tartı ile kaç kiloya düştüğünüzü kontrol edin bu sizin antrenmanlara daha da sıkı olmanızı sağlayacaktır.

Ve en önemli unsurlardan bir tanesi olan tartıyla kilonuzu ölçtükten sonra her gün aynanın karşısına geçip antrenman sonralarında kendinizi fotoğraf çekmeyi unutmayın. Hangi spor daha çabuk kilo verdirir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.