Genel Bilgi ve İçerikler

Dana Kesim Fiyatları 2022

Mezbaha Dana Kesim Fiyatları Ne Kadar?

169

Dana kesim fiyatları ne kadar? Karkas et fiyatı güncel olarak yeniden düzenlendi. Kasap etine istinaden karkas eti aşağıda güncel olarak bulabilirsiniz. Karkas et fiyatları 2022 son zamanlarda artış gösterdi. Karkas eti, kuzu veya dananın tüm iç organlarının çıkartılması ve sadece kemikle etlerden elde edilen üzerinde sinir, kas ve kan damarları bulunan etin geneline karkas et denmektedir.

Dana Kesim Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde dana kesim fiyatları sıklıkla soruluyor. Özellikle kurban bayramına yaklaşmadan önce bu soru daha çok sorulmaktadır. Karkas etin çeşitleri bakıldığında bir sığır kesildiğinde dört büyük parçaya bölünmektedir ve testereyle yapılan ilk kesimlerde omurganın merkezi boyunca kuyruktan boyna doğru olmaktadır.  Ulusal kırmızı et konseyi karkas et fiyatını açıklandı. UKON karkas et fiyatları 2022 yılında ortalama olarak danada 101,70 TL ve kuzuda 92,75 TL olarak açıklandı.

  • İstanbul dana kesim fiyatları
  • Ankara dana kesim fiyatları
  • İzmir dana kesim fiyatları
  • Konya dana kesim fiyatları

Arasında fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Bu ve diğer iller arasında bir kaç tllik farklılıkların olması normal bir durumdur.

Et ve Süt Kurumu Karkas Et Fiyatı 2022

Et ve Süt Kurumu karkas et fiyatlarının kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Buna göre ortalama olarak fiyat verecek olursak aşağıda güncel fiyatları inceleyebilirsiniz.

Dana kıyma kilogram ücreti 83 TL’dir. Dana kuşbaşı ücreti 92 TL’dir. Dana biftek- rosto fiyatı 128 TL’dir. Dana kontrfile 158 TL. Dana pirzola 165 TL. Dana bonfile ise 249 TL’dir.

Yeni Et Fiyatları 2022

Karkas yeni et fiyatı 2022 yılında bakıldığı zaman konsey tarafından belirlenen kilogram fiyatı 83,50 TL’dir. Geçen aylara göre değişim oranı %74.06 iken geçen yıla göre değişim oranı %550 olarak artmıştır. Bir sığır kesildiği zaman karkas eti taşınması için dört büyük parçaya bölünür. Testere ile yapılan ilk kesimlerde omurganın merkezi boyunca kuyruk kısmından boyna doğru olmaktadır. Yeni et fiyatları 2022  yılında güncellendi. Dana kesim fiyatlarında değişmeler oldu.

Tekirdağ Karkas Et Fiyatları

Tekirdağ karkas et fiyatları konusunda güncel ekonomik durumlar, markaya, kesime göre değişebilmektedir. Konsey tarafından açıklanan kilogram fiyatı 101,40 TL’dir. Tekirdağ, bilinen karkas et kesim noktalarından bir tanesidir. Karkas etlerde kürek, gerdan, kaburga bonfile, incik, fileto gibi bölgelere ayrılır. Tekirdağ Karkas et fiyatları açısından bakıldığı zaman güncel fiyatlar da farklılık görülmektedir.

Erzurum’da Karkas Et Fiyatları

Son zamanlarda gıda fiyatlarındaki artış ile birlikte Erzurum karkas et fiyatları açısından %30 ila %40 bir artış olduğu görülmektedir. Erzurum Kasaplar Odası Başkanı et fiyatı 99.80 TL olarak açıklamıştır. Et fiyatı sürekli olarak değişkenlik göstermektedir bu nedenle Erzurum şehrinde etlerin alınacak bölgeleri, kilosu gibi pek çok durumda Erzurum Karkas et fiyatları farklılık gösterir.

Mezbaha Dana Kesim Fiyatları Ne Kadar?

Öncelikle mezbaha dana kesim fiyatlarının bölgeden bölgeye göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Mezbaha dana kesim fiyatları sığır kesim fiyatları ve kuzu kesim fiyatları olarak ikiye ayrılır. Örneğin sığır kesim fiyatları 2022 Ekim itibariyle 100tl, kuzu kesim fiyatları 94tl civarındadır. İstanbul dana kesim fiyatları, Ankara dana kesim fiyatları, İzmir dana kesim fiyatları arasında fiyat farklılıkları olabilir.

Dana kesim fiyatları güncel haliyle araştırılmalıdır. Sürekli olarak rakamlar değişebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.