Genel Bilgi ve İçerikler

WP Fastest Cache (Türkçe)

74

WP Fastest Cache (Türkçe), bilinen en iyi wordpress hızlandırma eklentileri arasında yer alıyor. WP cache, bant genişliği kullanılarak sunucu yükünü azaltabilmek adına resim, nesne, css vb unsurların geçici olarak saklanması anlamını taşımakta. WordPress, günümüzde aktif olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir sistem. Bu sistem aracılığıyla insanlar sadece bir kaç dakika içerisinde site açabiliyor. Açmış oldukları siteyi ise istedikleri gibi şekillendirerek yayın hayatına başlayabiliyor. Herkes, beğenisine hitap edebilecek bir temanın kurulumu üzerinden bu serüvene merhaba diyor.

WP Fastest Cache (Türkçe)

Kolay bir şekilde wp cache eklentisi kurulabilmekte. Bu eklenti, yorumlardan da anlaşılabileceği üzere kullanıcıları tarafından da son derece seviliyor. Gt Metrix ya da Page Speed aracılığıyla eklenti kurmadan ve kurduktan sonraki farkları da görebilirsiniz. Bazı özellikleri:

  • Eklentide Mod_Rewrite kullanılmıştır.
  • Yeni yazı veya sayfa yayınlamanız ardından tüm cache silinmekte.
  • Küçültülmüş Css ve Js dosyaları ayarlardan silinebilir.
  • SSL desteği bulunmakta.
  • Yönetici tüm cacheyi ayarlardan silebilir.

Şeklinde çok sayıda özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerin tamamının bir amacı var. Ortak nokta ise sitenizi geçmişe oranla daha hızlı bir hale getirebilmek.

WordPress Site Hızı Neden Önemli?

Her insan için vakit son derece önemli. Kısacası vakit, nakittir. Bir kaç saniye geçmesine rağmen siteniz açılmazsa eğer, sitenize giriş yapmak isteyen kişiler ilgili sekmeyi kapatarak farklı sitelere yönlenebilir. Elbette bu durum, tarafınızdan istenmeyen bir durum olacaktır. Bu sebepten dolayı wp cache eklentisi ile sitenizi hızlandırabilirsiniz. WP Fastest Cache (Türkçe) eklentisi ile ilgili daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilirsiniz.

https://tr.wordpress.org/plugins/wp-fastest-cache/

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.