Genel Bilgi ve İçerikler

5 Adımda İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Malta Dil Okuluyla İngilizce Öğren

44

5 adımda İngilizce nasıl öğrenilir? Bu yazımızda sizlere adım adım İngilizce öğrenmek için atmanız gereken adımları belirteceğiz.

5 Adımda İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle Malta dil okulu aracılığıyla İngilizcenizi daha ileri seviyelere taşıyabileceğinizi sizlere söyleyebiliriz. 5 adımda İngilizce nasıl öğrenilir? Gelin adım adım inceleyelim:

1.Tekrar Yöntemi

Yabancı dil öğrenme sürecinde en çok uygulamanız gereken yöntemlerden bir tanesi aralıklı olarak tekrarlar yapmanızdır. Bunun en önemli nedeni ise yabancı dil öğreniminin nankör olmasıdır. Dil üstüne gidildikçe ilerleyen ancak zaman içerisinde de unutulan bir süreçtir. Bu nedenle öğrendiklerinizi kalıcı hale getirebilmeniz etkili bir dil öğrenimi için çok önemlidir. Bu yöntemde kelimeler, cümle kalıpları veya öğrenmek istediğiniz ve çalıştığınız yabancı dille alakalı konuları belirli aralıklar ile gözden geçirmenizdir. Bir süre sonra öğrenmiş olduğunuz kelimeler veya yabancı dil kalıpları kalıcı hale gelecek ve öğrenme gerçekleşmiş olacaktır. Lemon Academy dil kursları aracılığıyla İngilizce’yi daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Örneğin Malta dil okulu aracılığıyla.

2. Uyku Öncesi Çalışma

İngilizce dil öğrenirken en çok uygulamanız gereken püf noktalardan bir tanesi de uyumadan önce çalışmaktır. Uyku, hafızamızı temizlememize ve zihnimizin öğrenmeye daha açık hale gelmemize yardımcı olur. Bu nedenle de yatmadan önce kısa bir süre öğrenmek istediğiniz dil üzerinden çalışmanız daha kolay öğrenmenize yardımcı olacaktır. Kısa süreli hafıza yerine bilgiler uzun süreli hafızaya kaydolur ve öğrenme çok daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Bu sayede öğrendiğiniz bilgileri daha hızlı şekilde öğrenebilir ve hatırlayabilirsiniz.

3. Dil Öğrenimini Hobi Edinin

5 adımda İngilizce nasıl öğrenilir? 3. madde ile devam edelim. Yabancı dil öğreniminde sizi başarıya ulaştıracak ve çok daha hızlı bir şekilde öğrenmenizi sağlayacak en önemli şey yabancı dili öğrenmeyi bir zorunluluk halinden çıkarmanızdır. Zorunluluk olarak nitelendirdiğimiz her şeyi yapmak çok daha zordur. Bu nedenle de istemeden yapılan her şeyden çok daha düşük verim alınır.

Ancak yabancı dil öğrenmeyi kendi isteğiniz ile gerçekleştirirseniz ve bunu bir hobiniz olarak görürseniz öğrenmeye çok daha açık hale gelebilirsiniz. Örneğin günlük hayatınızda spor yapmaktan hoşlanıyorsanız öğrenmek istediğiniz yabancı dili spor ile bağlantılı olacak şekilde öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bunu yapmak size çok daha fazla mutluluk verecek ve dil öğrenmeye alışmış olacaksınız. En başlarda kendinizi zorlamak yerine mutlaka kendi ilgi alanlarınıza yakın öğrenme biçimlerini benimseyin.

4. Kelimeleri Eski ve Yeni Olarak Harmanlayın

Kelime öğrenmek ve kelime bilginizin olması yabancı dil öğrenmenin en önemli püf noktalarından bir tanesidir. Özellikle de bir dili yeni öğrenmeye başlayan kişiler kelimeleri hızlı bir şekilde öğrenmek ve bir an önce konuşmak isterler. Ancak beynimiz çok fazla kelimeyi bir anda öğrenmek konusunda zorluk yaşayacaktır. Bu nedenle de kendimizden beklediğimiz ve istediğimiz verimi alamayabiliriz. Bu durum zaman içerisinde kişiyi umutsuzluk, mutsuzluk ve karamsarlık içerisine sokar. Bu nedenle de mutlaka temel bilgilerden başlanmalıdır.

Örnek vermek gerekirse geçmişte biliyor olduğunuz yabancı kelimelerin bulunduğu çocuk kitaplarını okumaktan başlayabilirsiniz. Bu sayede hem kitabı okuyor ve anlıyor olmak sizi mutlu edecek ve moral verecektir.

Hem de yeni kelime öğrenimini eski kelimeler ile pekiştirerek çok daha hızlı şekilde öğrenmeniz sağlanacaktır. Kısacası bu yöntemde eskiden bildiğiniz kelimelerin arasına az sayıda yeni kelime ekleyerek kelime hazinenizi çoğaltmak amaçlanır. Bir süre sonra fark edeceksiniz ki artık geçmişe oranla çok fazla kelime biliyor ve hatta dili konuşabiliyorsunuz.

5. Rutin ve Disiplin

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız mutlaka kendi öğrenme biçiminizi biliyor ve kendinizi keşfediyor olmalısınız. Çünkü herkesin öğrenme ve anlama yöntemi birbirinden farklıdır. Kimisi duyarak kimisi okuyarak öğrenebilir. Ancak tüm bunların temelinde yabancı dil öğrenirken belli bir rutin oluşturmak yatar. Her gün kısa sürede olsa dil konusunda çalışmak ve rutin haline getirmek sizi çok daha aktif ve dil konusunda daha hızlı öğrenir hale getirecektir. Ne yapıyor olursak olalım mutlaka disiplinli yapmak ve her gün belirlenen program dahilinde çalışmak başarıya çok daha kısa şekilde bizi ulaştırır. 5 adımda İngilizce nasıl öğrenilir? Sorusuna en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

https://lemonacademy.co.uk/yurtdisinda-dil-egitimi/malta-dil-okulu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.