Genel Bilgi ve İçerikler

Karayip Korsanları Kaç Filmi Var?

333

Karayip korsanları kaç filmi var? Karayip korsanları kaç seri? İsimleri neler? Gore Verbinski yönetmenliğindeki, senaristleri Ted Elliott ve Terry Rossio olan ve yapımcılığını Jerry Bruckheimer yaptığı bir macera serisi Karayip Korsanları dünya çapında en yüksek hasılat yapan filmler arasında yer almaktadır.

Karayip Korsanları Kaç Filmi Var? Karayip Korsanları Kaç Seri? İsimleri:

Film seven kişiler sıklıkla filmlere yönelik arayış içerisinde olmaktadır. Bu arayışlardan bir tanesi de Karayip korsanları kaç seri? Şeklindedir. Gelin isimleri birlikte inceleyelim:

İlk Seri Siyah İnci’nin Laneti

Maceranın yanında eğlenceli, entrikalı ve komik olan üçlemenin ilk film serisi olan Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti sinemalarda ilk gösterime giren filmin ilk serisidir. Siyah İnci’nin Laneti filmi konusu, genç bir kızı kurtarmaya çalışan korsan Jack Sparrow ve demirci Will Turner’ın birlikte yaşadıkları maceralarını anlatıyor. Yerel Vali Swann’ın küçük kızı Elizabeth (12 yaşında), Jamaika’ya yapılan bir deniz yolculuğu sırasında bir gemi enkazı ile karşılaşır. Bu gemi enkazından kurtulabilen tek kişi o zamanlar küçük olan Will’dir. Elizabeth, küçük çocuğun boynunda bulunan altın madalyondan onun bir korsan olduğunu fark eder ve bu yüzden madalyonu alarak kendinde saklar.

Siyah İnci adını verdiği gemisinin Barbossa tarafından çalınmasıyla korsanlık hayatı alt üst olan Jack Sparrow da gemisinin peşine düşer. Yıllar sonra Elizabeth, lanetli bir hazinenin gazabına uğrayan ve ayışığı çıktığında canlı iskelete dönüşerek sonsuza kadar bu şekilde yaşamaya mahkûm edilen Barbossa ve mürettebatı tarafından kaçırılır ve macera başlar. Üzerlerindeki lanetin kalkması ancak yağmalanan hazinen her bir madalyonun yerine konmasıyla mümkün olacaktır. Karayip Denizi’nin yakışıklı ve çapkın aynı zamanda iyi yürekli korsanı olan Jack Sparrow ise Elizabeth’in çocukluk arkadaşı ve demirci olan Will Turner’la bir olarak hem gemisini hem de Elizabeth’i kurtarmaya çalışırlar. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemi ile gizemli incinin lanetini yeniden canlandıracaktır.

İkinci Seri Ölü Adamın Sandığı

Karayip Korsanlarının ikincisi ise Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı’dır. Kaptan Jack Sparrow’un, Flying Dutchman gemisinin kaptanı olan Davey Jones’a kan borcu vardır. Kan borcunu ödemenin bir yolunu bulamaz ise sonsuza kadar lanetlenecek ve geri kalan hayatını bir köle olarak devam ettirecektir. Bundan kurtulmasının tek yolu, Ölü Adamın Sandığı adı ile bilinen efsanevi hazineyi bulmaktır.

Üçüncü Seri Dünyanın Sonu

Karayip Korsanları: Dünya’nın Sonu 3.seridir. Will Turner ile Elizabeth Swann’ın, Kaptan Jack Sparrow’u, Davey Jones’ın sandığındaki akıl almaz tuzaklardan kurtarmayı ve özgürlüğe kavuşturmak için lanetli hazinenin gazabına uğrayan Barbossa ile anlaşma yapmasını anlatır. İhanet, döneklik ve vefasızlığın kol gezdiği vahşi denizlerde Singapur’a yelken açan korsanlarımızın yolu egzotik Singapur’a düşer. Burada korsan Sao Feng ile kafa kafaya gelirler. Korsanlar sadece kendi kaderleri için hayatta kalmayacak; aynı zamanda korsanlığın kaderi içinde mücadele edeceklerdir.

Dördüncü Seri Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde

4.seri Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerdedir. İlk üçleme serisinin ardından aynı macera, aksiyon ve eğlenceyle Kaptan Jack Sparrow 4.seri ile geri dönüş yapar. Will, Elizabeth ve Kaptan Barbossa’nın, Jack Sparrow’u kurtarmaları ile birlikte diğer düşmanları ile de yüz yüze gelirler. Geçmişten bir kadınla yolu kesişen Jack Sparrow hem kadın ile aralarında aşk olup olmadığından hem de kadının bir efsane olarak bilinen Gençlik Çeşmesi’ni bulmak için kendisini kullanıp kullanmadığından emin olmak istemektedir. Kadın, onu korsan Karasakal’ın gemisi Kraliçe Anne ’in İntikamına binmeye zorlayınca Jack, kendisinin Karasakal’dan mı yoksa geçmişinden gelen bu Kadın’dan mı daha fazla korktuğunu anlamadığı bir maceranın içinde kendini bulur.

Beşinci Seri Salazar’ın İntikamı

5.seri ise Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı. Çılgın maceralara atılan talihsiz Jack Sparrow yaşanacak kötü kaderin ayak seslerini hissetmeye başlar. Kaptan Salazar yönettiği hayalet korsanlar, Jack hariç tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgen’ inden kaçmıştır ve Jack’ in hayatta kalması için tek umudu olan efsanevi Poseidon’un Asasını bulmaktır.

Karayip korsanları kaç filmi var? Karayip korsanları kaç seri? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.