Genel Bilgi ve İçerikler

İş Kazası Tazminat Hesaplama

173

İş kazası tazminat hesaplama nasıl yapılır? İnsanlar yaşamlarını daha iyi bir şekilde devam ettirebilme, yeme, içme ihtiyaçlarını giderebilme ve çeşitli gereksinimlerini karşılayabilmek adına bir şekilde çalışmak zorundadır. Günümüzde kaza riski düşük, orta veya yüksek tüm çalışma koşullarında farklı kazalar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bazı kazaların boyutu küçük, bazı kazaların ise boyutları yüksek olabilmekte ve ne yazık ki ciddi sakatlanmalar, hatta ölüm ile sonuçlanabilmektedir. Sigortalı olup da kazaya uğrayarak vefat etmiş olan bir kişinin yakınları çok sayıda farklı hakka sahip olabilmektedir. Bu tazminat, tazminat hesaplama sayesinde önceden öğrenilebilmektedir.

İş Kazası Tazminat Hesaplama

İş kazası tazminatı hesaplamanın çok sayıda farklı yöntemleri bulunuyor. İnternette bulduğumuz en kolay yöntemlerinden bir tanesi ise Cozumavukatlik.org/tazminathesapla/ sayfasına giş yapmak oldu. Bu sayfa tazminat hesaplama sitesi olarak bilinmektedir. Ve iş kazası tazminat hesaplama konusunda kullanılabilir. Doğum yılı, maaş, sakatlık oranı, haklılık payı yüzdesi girişi yapılarak sadece bir kaç saniye içerisinde hesaplama yapabilmek mümkündür.

Çok sayıda kişi kaza tazminat hesaplama nasıl yapılır? Sorusuna bir cevap aramaktadır. Bunun için genellikle tazminat hesaplayıcı bazı uygulamalar kullanılmaktadır. Bu sistemlerin dikkate aldığı bazı noktalar vardır. Örneğin tazminat miktarı hesaplanırken işçinin olay esnasındaki aktif ve pasif dönemdeki kazançlarının hepsi dikkate alınmaktadır. Bilinmeyen kazançlar için ise yüzde on oranında indirim ile zam aralığında tazminat hedeflenmektedir.  Elde edilmiş kazançlar her sene için ayrı ayrı hesaplanır. İş kazasının sonrasında tazminatı verilmesine hüküm verileceği tarihe en yakın olan süredeki değerlere göre bir oran ortaya çıkmaktadır.

Bilirkişi raporu ve çok sayıda farklı konu da hesaplamanın tam anlamıyla yapılabilmesi adına önemli bir unsurdur. Yazımız içerisinde belirlemiş olduğumuz site aracılığıyla önceden fikir sahibi olabilmek adına da hesaplama yapabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.