Genel Bilgi ve İçerikler

Can Sıkıntısını Gidermek İçin Yapılabilecek Şeyler

62

Can sıkıntısını gidermek için yapılabilecek şeyler neler? Global anlamda tarihi zamanlardan geçtiğimiz şu dönemlerde, tüm dünyayı etkisi altına almış olan bir salgın hastalıkla mücadele etmekteyiz. Bu mücadele kapsamında ister istemez sosyal hayatımızı kısıtlamak zorunda kaldık. Mümkün olduğunca evlerimizde kalmaya özen göstermeye başladık. Hal böyle olunca ilk zamanlarda hoşumuza giden ev hapisleri süreç uzadıkça canımızı sıkmaya başladı. Hem evde güvende kalıp hem de zamanın nasıl geçtiğini anlayamamamız için bizden size öneriler…

Can sıkıntısını gidermek için

Can Sıkıntısını Gidermek İçin Yapılabilecek Şeyler

Yapılabilecek çok sayıda farklı alternatif bulunmaktadır. Bu aslında kişinin yaşam şekline bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir. Örneğin kim film dizi sever, kimi ise mutfakta bir şeyler yapmayı, bir şeyler hazırlamayı. Farklı alternatifleri sizler için şu şekilde hazırladık;

Film ve dizi izlemek

            Yeni filmleri ve dizileri keşfetmek gerçekten vakit geçirmek için harika aktivitelerden. Yeni filmler izleyebilir en sevdiğiniz keyif aldığınız filmleri ise tadını çıkara çıkara tekrar izleyebilirsiniz. Filmden daha çok dizi sektörünün genişlediği son zamanlarda ise zevkinize uygun dizi bulamamız neredeyse mümkün değil. Dizi dünyasına dalış yaparak sıra dışı hayatlarda kendinizi bulabilirsiniz.

Mutfağa girin, değişik lezzetler deneyin

            Mutfağa girmeyi seven yemek yapmayı alışık biriyseniz değişik mutfaklara ait hiç denemediğiniz ve tatmadığınız yemekleri yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer mutfağa daha önce hiç girmediyseniz şimdi tam zamanı! Yapımı kolay yemeklerden başlangıç yaparak adım adım ilerleyebilirsiniz. Yemek yapmanın ne kadar rahatlatıcı bir aktivite olduğunu henüz keşfetmediyseniz o zaman haydi mutfağa.

Oyun oynamak, bulmaca çözmek

            Ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte yaşıyorsanız kutu oyunları can sıkıntısını gidermek için yapılacak şeylerden en önemlilerindendir. Eğlenerek, hırslanarak harika vakit geçirebilirsiniz. Hem can sıkıntınıza iyi gelir hem evde yaşadığınız kişilerle sosyal bağlarınızın güçlenmesine vesile olur. Yoksa siz yalnız mı yaşıyorsunuz? Üzülmeyin! Size zamanı unutturacak o kadar çok sanal oyun seçeneği var ki… Tarzına uygun bir oyun belirleyerek zaman geçirebilirsiniz.

Kitap okumak

            Kitap okumak, hem yeni şeyler öğrenmemize yardımcı olur, hem ufkumuzu genişletir hem de kaliteli zaman geçirmemize olanak sağlar. Kütüphanenizde okumak için beklettiğiniz kitapları okumanın tam zamanı, ya da sevdiğiniz kitapları tekrar okuyabilir yeni kitaplar edinebilirsiniz. Kitap okumak insanı başka dünyalarla tanıştırır her anlamda bakış açısının gelişmesine katkı sağlar.Örgü Örmek

Örgü örmek, en kafa dağıtıcı, en keyifli, en geleneksel yöntemlerden biridir. Sizlerde örgü örerek zamanınızı değerlendirebilir, yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.

Puzzle yapmak, mandala boyamak

            Yüksek parçalı puzzlelar yapmak can sıkıntısına iyi gelebilecek yöntemlerden biri olabilir. Yine yetişkinler için hazırlanmış olan mandalalar vakit geçirmekte oldukça etkili yöntemlerdir.

Evde spor yapmak

            Spor yapmak hem sağlığınız için hem de vakit geçirmeniz için en ideal yöntemlerdendir. Sanal ortamlara yüklenen videolardan faydalanarak ya da eğitmenlerin online programına kayıt yaptırarak kendinize düzenli spor yapma imkanı yaratabilirsiniz.

Meditasyon yapmak

            Rahatlatıcı müzikler eşliğinde zihninizi boşaltabilir nefes egzersizleriyle hafiflediğinizi hissedebilirsiniz.

Kişisel bakım yapmak

            Saçlarınıza, cildinize kısaca tüm vücudunuza vakit ayırmanın tam zamanı. Evde yapacağınız maskelerle kişisel bakımınızı yapabilir. Daha iyi ve sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz.

Yaşadığınız Yerde Bilmediğiniz Yerler Keşfetmek

Yaşadığınız ilde daha önce gitmediğiniz yerler olduğuna emin misiniz? İlinizin güzelliklerini daha yakından keşfedebilmek için Google’da ilinize yönelik araştırmaya da girebilirsiniz. İlinizin farklı güzelliklerini görmek için bir adım atabilirsiniz.

Can sıkıntısını gidermek için yapılabilecek şeyler genel olarak bu şekildedir. Yaşam tarzınıza bağlı olarak kendiniz için farklı alternatifler de oluşturabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.