Genel Bilgi ve İçerikler

Numaradan İsim Nasıl Bulunur? Numaradan İsim Sorgulama

131

Numaradan isim nasıl bulunur? Numaradan isim sorgulama çok sayıda kişinin arayış içerisinde olduğu bir konudur. Telefon ve aktif hat sayısının giderek arttığı günümüzde, rehberimizde olmayan numaralar tarafından dönem dönem aranabiliyoruz. Kayıtlı olmayan numaralar tarafından aranmak istemeyen kişiler için bu durum oldukça can sıkıcı olabiliyor. Sonrasında ise acaba bu numara kimin? Sorusunu ister istemez sorabiliyor…

Numara, bir yere verildikten sonra ilgili kuruluş tarafından çok sayıda yerle paylaşılabiliyor. Aslında bu durum etik değil. Ve günümüzde herhangi bir siteye kayıt olurken insanların geneli acaba numaramı başkalarıyla paylaşırlar mı? Sorusunu kendisine sormadan yapamıyor.

Numaradan İsim Nasıl Bulunur? Numaradan İsim Sorgulama

Numaradan isim bulmanın çok sayıda alternatif yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları ücretsiz, bazıları ise ücretlidir. Peki neden bizi arayan kişiyi bu kadar merak ediyoruz? Belki önemli bir durum olmuştur, belki bir yere borcumuz kalmıştır, belki daha önce başvuru yaptığımız bir yer tarafından aranıyoruzdur. Bunun gibi durumlar farklı kişiler tarafından aranmamıza sebebiyet verebilir. Ancak genel olarak rehberimizde kayıtlı olmayan kişiler tarafından aranmanın ucu reklama veya art niyet besleyen kişilere çıkabilmektedir…

Numaradan isim sorgulama

Numaradan İsim Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

Numaradan isim sorgulama yöntemleri şeklinde arayış içerisinde olduğunuzda çok sayıda alakasız yöntem ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ne yazık ki internet dünyasında art niyetli çok sayıda kişi de bulunduğundan, şifrelerinizi çalabilmek için programlanmış uygulamalara denk gelmeniz normal bir durumdur. Bu yüzden sizi herhangi bir riske sokabilecek programlardan, uygulamalardan ziyade, daha bilindik yöntemleri uygulamanızı tavsiye ederiz. Peki nedir bu yöntemler?

Arayanı Bil Servisleri İle Numara Sorgulama

Numaradan isim bulmak için çok sayıda farklı yöntem bulunuyor. Ancak bazı kişiler, farklı kişilerin numarasını bulmaması için isim gizlemeyi kapatıyor. Bu durumda ise numara bulma servisleri, arayanı bil servisleri tarafından sorgulama yapılmak istenildiğinde, “bu kişi adının bulunmasını gizlemiş” gibi bir cevap verilebiliyor. Bu cevap sonrasında ise arayanı bil servisleri, siz hizmet alamamış olsanız dahi sizden ücret tahsilatı yapabiliyor. Bunun yerine farklı yöntemler de kullanılabilir.

Numara bulma servislerinden en popüler olanı 11880, 11818 gibi numaralardır. Bu numaraları arayarak çok kolay bir şekilde arandığınız kişinin numarasını ileterek numara sorgulayabilirsiniz. Tabi bu yöntem belirli bir ücret dahilinde olabilir. Bu tarifeleri ilgili numaraların resmi internet sitelerine giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell Upcall İle Numara Sorgulama

Başlıkta da belirtmiş olduğumuz gibi Upcall, bir Turkcell uygulamasıdır. Telefonunuzun marketinden kolay bir şekilde bu uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptığınızda sağ alt kısımda yer alan bul kısmına tıklamanız ardından bilinmeyen numaralar servisini ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde sadece numaradan isim sorgulaması değil, isimden numara sorgulaması da yapabilirsiniz.

Numaradan İsim Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Üst kısımda belirtmiş olduğumuz alternatif yöntemleri uygulamanıza rağmen, numaradan isim bulamadınız mı? O halde şu şekilde yapabilirsiniz. Sizi arayan numaranın 0111 111 11 11 olduğunu varsayalım. Google’a numarayı 0111 111 11 11 olarak aratırsanız, sizi arayan numara bir internet sitesinde mevcut ise bu siteyi görerek fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer karşınıza bir sonuç çıkmadıysa numarayı boşluklu olarak değil de 01111111111 şeklinde aratarak yeniden sorgulama yapabilirsiniz.

Numaradan isim nasıl bulunur? Numaradan isim sorgulaması nasıl yapılır? Sorularının cevapları genel olarak bu şekildedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.