Genel Bilgi ve İçerikler

Karavanın Olumlu ve Olumsuz Yanları

619

Karavanın olumlu ve olumsuz yanları nelerdir? Tekerlekli özelliği ile sınırsız tatil gezisi sunan karavan araçlar birçok tatilcinin hayalini süslemektedir. Kaplumbağa misali evinizi sırtınızda taşıyarak gezmek istiyorsanız karavan almalısınız. Bu araçlarda yatak, tuvalet, lavabo, tv ve uydu bağlantısı gibi birçok imkan mevcuttur. Tuvalet sistemi kaset sistemidir ve dolduğu zaman uygun yerlerde boşaltım yapılabilir. Su deposu sayesinde lavabo, tuvalet ve duş için gerekli su tedarik edilebilir.

Karavanın Olumlu ve Olumsuz Yanları

Karavan, çok sayıda kişinin hayalidir. Peki bu hayale ulaşmaya gerçekten değer mi? Kısa sürede birçok tatil beldesini gezmek isteyenler için karavan birebirdir. Karavanlar satın alınabilir veya kiralanabilir. Doğayı seven ve doğa ile baş başa kalmak isteyenler için en iyi seçeneklerden biridir. Otel ve pansiyon rezervasyonu ile uğraşmadan gönlünüzce gezmek istiyorsanız karavan en iyi tercihtir. Bu kategoride merak edilen en önemli konu bu aracın avantajları ve dezavantajlarıdır. Kiralama öncesinde bu kategoride yeterli bilgiye sahip olunması tatilciler için daha iyi olacaktır. Gelin karavanın olumlu ve olumsuz yanları nelerdir? Sorusunun cevaplarına birlikte bakalım.

Karavanın Olumlu Yanları

Bu araçların içerisinde yatak, masa, sandalye, lavabo, tuvalet, banyo ve tv gibi birçok imkan mevcuttur. Bütün bu ihtiyaçlar aracın içerisinde yer almaktadır. Karavan kiralamanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Otel veya pansiyon parası ödemeden tatil yapma imkanına sahip olursunuz. Doğa ile daha fazla iç içe olursunuz.
2. Aracınızı istediğiniz yere park edebilirsiniz. Özellikle doğa harikası yerlere aracınızı park edip doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Karavan araçlarına özel park yerleri de tercih edilebilir.
3. Yatağınız, lavabonuz ve tuvaletiniz aracınızda olduğu için ihtiyaçlarınızı sorunsuz giderebilirsiniz.
4. Daha fazla yer gezme imkanına sahip olabilirsiniz.
5. Daha fazla insanla tanışma imkanına sahip olabilirsiniz.
6. Karavandaki tv ve uydu gibi seçenekler dünyadan kopmanızı engeller. İstediğiniz zaman aracı durdurup kahve keyfi yapabilirsiniz. Karavan rahat hareket etme imkanı sunar.
7. Ailece gezme imkanı sunan karavanlar daha ekonomik bir şekilde tatil yapma imkanı sunmaktadır. Özellikle uzun süreli tatile çıkanlar için konaklama sorunu karavanlar ortadan kalkacaktır.
Tatilciler için önemli olan konaklama, daha fazla doğal güzellikleri gezme ve keyfince hareket etme gibi olanaklar karavan aracıyla mümkündür. Kısa sürede birden fazla yeri gezmenin en pratik yolu karavanlardır.

Karavanın Olumsuz Yanları

Tatilcinin gönlünce gezebilmesi için karavan ile mümkündür. Ancak tatilcilerin bilmesi gereken konulardan biri de karavanın dezavantajlarıdır. Bu dezavantajları da yerinde değerlendirmek gerekir. Karavanın olumsuz yanları;

1. Tuvalet bölümü olan kaset bölümü dolduğu zaman uygun yerde boşaltmanız gerekir. Bu işlem her karavan sahibi için zordur.
2. Su deposundaki su kısıtlıdır. Bu nedenle el yıkarken ve duş alırken suyu israf etmeniz durumunda susuz kalabilirsiniz.
3. Asayiş bakımından sıkıntılı yerlerde hırsızlık ve gasp gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Karavan aracını park etmeden önce park ettiğiniz yerin güvenliğinden emin olmanız gerekir.
4. Araç lastiği patladığında veya araç arıza yaptığında yolda kalma problemi yaşayabilirsiniz.
5. Karavan ile tatile çıkanlar daha fazla yol yapar. Uzun yolu sevmeyenler için karavan uygun değildir.
6. Karavanlar diğer araçlara nazaran daha fazla yakıt tüketir. Yola çıkmadan önce yakıt giderlerinin en iyi şekilde hesap edilmesi gerekir.
7. Rüzgar, yağmur ve fırtınadan etkilenme oranınız daha fazla olur. Hava durumunu her zaman için takip edilmelidir.

Tatilde gönlünce gezmek isteyen tatilcilerin tercihi olan karavan araçlar birçok kategoride kolaylık sağlayan etkili araçlardır.

Karavanın olumlu ve olumsuz yanları nelerdir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Güzel bir nehir kenarında keyif kahvesi içmenin en kolay yolu bir karavan kiralamaktır. Bütün ihtiyaçlar aracınızda bulunduğu için istediğiniz kadar manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.