Genel Bilgi ve İçerikler

En Etkili Sivilce Kremleri Hangileri?

Etkili Sivilce Kremi

34

En etkili sivilce kremleri hangileri? Sivilce kremleri ciltteki ölü derilerin ve çevre kirliliğine bağlı olarak meydana gelen cilt yüzeyindeki iltihaplanmaların giderilmesinde kullanılır. Genellikle antiseptik özellik barındırırlar ve cildi soyarak tedavi etmeyi amaçlarlar.

En Etkili Sivilce Kremleri Hangileri?

Bu kremleri kullanmadan önce doktorunuza danışabilirsiniz. Aşağıda en etkili sivilce kremleri verilmiştir:

  • Azalderm

Krem sivilce tedavisinde oldukça sık kullanılan azelaik asidi içerir. Hem sivilce tedavisinde hem de güneş yanıkları ve sivilce izlerinin giderilmesinde kullanılır. Düzenli kullanıldığı takdirde sivilce ve siyah noktaları gidermektedir.

  • Acnelyse

Sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılan A vitamini acnelyse kremin içinde de mevcuttur. Cilt tabakasını soyarak tedavi eder. Fazla miktarda kullanımı deride yanıkların oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden mutlaka doktor reçetesi ile satın alınmalıdır. Acnelyse krem doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

  • Clindoxyl

Klindamisin maddesini içermektedir. Jel formundadır ve antibiyotik özelliği taşımaktadır. Temizlenmiş cilde uygulanması çok önemlidir. Yeni çıkmaya başlayan sivilceler için en etkili sivilce kremleri arasında yer alır.

  • Eritretin

Eritretin etkili sivilce kremi olarak bilinir. Bu kremi hafif veya orta büyüklükteki akneleriniz için kullanabilirsiniz. Tretinoin içermetedir.

  • Benzamycin

Antibiyotik etkiye sahiptir ve benzoil peroksit içermektedir. Kutunun içinde iki adet küçük şişe bulunur. Bir şişenin içinde toz varken diğerinde etil alkol bulunur. İkisi de karıştırılarak en son krem kutusunun içerisine dökülür. Üç karışım da birbirine geçene dek karıştırılmalıdır. Günde iki kez uygulanması tavsiye edilir. Bilinen en etkili sivilce kremleri genel olarak bu şekildedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.