Genel Bilgi ve İçerikler

Devlet Hastanelerinde Diş Tedavi Ücretleri 2022

Devlet Hastanelerinde Diş Çekimi Ücreti 2022

430

Devlet hastanelerinde diş tedavi ücretleri 2022 yılında ne kadar? Diş ile ilgili yaşanan sağlık sorunları her an herkesin kapısını çalabilir. Kişiden kişiye bu konudaki istekler – ihtiyaçlar değişebilir. Kimi devlet hastanelerinin kapısını diş çekimi, kimi tomografi, kimi muayene için çalmaktadır. Diş tedavi ücretleri, alınmak istenilen hizmete göre değişkenlik gösterir.

Devlet Hastanelerinde Diş Tedavi Ücretleri 2022

Kamu sağlık kuruluşlarında SGK kapsamında bir hizmet veriliyor. Ancak bunlara ek bir şekilde pek çok faktöre bağlı olarak fiyatlar ile alakalı çeşitli değişiklik durumların yaşanması da mümkündür. Kamu sağlık kuruluşlarına diş tedavisi yapmak amacıyla gidecek bir vatandaşın, ne kadar ücret ödemesi gerekeceği şu şekilde belirlenir:

  • İki çene tomografisi: 700 TL,
  • Tek çene tomografisi: 525 TL,
  • Bölgesel tomografi çekimi: 255 TL,
  • Diş röntgen filmi: 80 TL,
  • Kontrol hekim muayenesi: 145 TL,
  • Uzman Diş hekimi muayene işlemleri: 175 TL,
  • Diş hekimi muayenesi: 145 TL

Devlet Hastanelerinde Diş Çekimi Ücreti 2022

Diş çürüğü ile ağrıları, baş edilebilecek problemler değildir. Bu sebeplerden ötürü meydana gelen diş rahatsızlıklarının hiç vakit kaybetmeden bir çözüme kavuşturulması gerekir. Böyle bir durumda ise ilk etapta devlet hastanelerine giderek diş çekimi işlemleri yapılır. Diş çekimi ücretleri 2022 senesi itibariyle değişiklik göstermeye başladı. Kamu sağlık kuruluşlarında diş çekim işlemlerinin hiçbir ödeme işlemlerinin yapılmaksızın ücretsiz bir biçimde yapıldığını söyleyebiliriz. Ancak diş çekimi ile alakalı fiyatlandırmanın da yapılacak/çekilecek diş sayısına bağlı bir şekilde değişiklik göstermeye başlayacağını unutmamak gerekir.

Devlet hastanelerinde diş çekimi 230 TL ve komplikasyonlu diş çekimi ise 395 tl den başlangıç yapmaktadır. 20 yaş diş çekimi durumunda de ise fiyatlar ile alakalı bir değişiklik söz konusu olabiliyor. Gömülü diş operasyonu gerçekleştirilecek olan hastalar açısından ücretlendirme tarifesine 740 TL şeklinde olduğunu söylememiz gerekir. Kemik retansiyonlu gömülü diş operasyonunun ise 1.120 TL şeklinde olduğunu bilmenizde fayda olacaktır.

Böylece 2022 senesinin gelmesi ile beraber asgari ücretin açıklanması ve enflasyon rakamlarının sürekli değişiklik göstermesi etkileri ile kamu hastanelerinde diş çekimi ile diş tedavi yöntemlerinin ne şekilde olduğunu anlattık.

Devlet hastanelerinde diş tedavi ücretleri 2022 yılında ne kadar? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.