Genel Bilgi ve İçerikler

Vücut Şekline Göre Giyim Önerileri Ve İpuçları

209

Vücut şekline göre giyim önerileri ve ipuçları, giyim tercihleri konusunda zorlanan kişiler için bire birdir. Vücudunuzu sevmediğiniz için kıyafetlerinize küsmeyin! Giyim ve moda konusunda birçoğumuzun kafası karışık olabilir. Peki size giydikleriniz sayesinde daha zayıf ve daha uzun görünebileceğinizi söylesek? İşte dolabı ile savaş halinde olanlara birkaç hayat kurtaran ipucu!

Vücut Şekline Göre Giyim Önerileri Ve İpuçları

Herkesin vücut şekli birbirinden farklıdır. Kimi zayıftır, kimi kilolu, kimi ise idealdir. Bazı kişiler alışverişte vücuduna tam olan ürünleri kolay bir şekilde bulur. Bazıları ise oldukça zorlanır. Vücudun en ince bölümü ayak ve el bileklerimizdir. Bilekleri açık bırakmak da daha zayıf algılanmak için müthiş bir hiledir! Pantolon veya etek kombinlerinizde bileklerinizi açık bırakarak vücudunuz artık daha fazla görmek istediğiniz gibi! Gelin vücut şekline göre giyim önerileri ve ipuçlarını birlikte inceleyelim.

Renklerin dilinden konuşun!

Öncelikle bazı renklerin daha ince gösterdiği su götürmez bir gerçektir. Özellikle siyah ve lacivert gibi koyu tonlar sizi olduğunuzdan daha ince gösterecek! Koyu renkli kıyafetleriniz vücudunuzdaki ayrıntıları olabildiğince çevreler ve fazla kiloları adeta sarıp sarmalar. Bu nedenle bu korumacı ruhlu koyu kıyafetler içinde daha zayıf görünmeye hazır olun. Koyu renkli kumaş kullananlar çevresi tarafından hemen fark edilecek ve iltifat alacaktır!

Vücut şekline göre giyim önerileri ve ipuçları
Vücut şekline göre giyim önerileri ve ipuçları

Kumaşın rengi canlanmaya başladıkça vücudunuzu daha geniş gösterecektir. Özellikle renkli kumaşlar içinde, üstünde büyük motifler olanlardan kaçınmalısınız! Bunlar görünüşünüze birkaç kilo fazlalık ekleyebilir. Açık tonlarda giyinmek isteyenler V yaka veya hafif bol kıyafetler seçmeli. V yaka her zaman daha zayıf ve zarif gösterir. Hafif bol kıyafetler ise birkaç kilo fazlalığınızı sır gibi saklar!

‘Önümüz yaz, renkli giyinmek istiyorum.’ dediğinizi duyar gibiyiz! Renkli kumaşlarda daha ince görünmek isteyenler, üzerinde ufak şekiller ve motifler olan kumaşlarla daha ince görünebilirsiniz.

Hayat kurtaran yüksel bel pantolonlar!

Yüksek bel pantolonlar bacak boyunuzu daha uzun gösterir. Ayrıca göbek bölgenizi toplayacağı için daha zayıf görünmenizi sağlar. Olduğundan daha uzun ve daha zayıf görünmek için yüksek bel pantolonlar dolapların vazgeçilmezi olacak!

İşte size birkaç kombin önerisi!

Çok sevdiğiniz t-shirtünüzü sağ veya sol taraftan içeri vererek görüntüyü ikiye bölmüş ve daha ince görünmüş olacaksınız. Vücudunuza yapışan bir bluz giyiyorsanız pantolon veya eteğinizin içine vererek üstüne ince bir kemer takmanız sizi daha toplu gösterecektir.

Çizgilere dikkat edin!

Dikey çizgiler, beynin vücudu boydan algılamasını sağlayarak sizi daha uzun göstererek sihirli bir şekilde daha zayıf algılanmanızı sağlar. Kalın ve yatay çizgiler vücudu daha kalın göstereceğinden ince ve dikey çizgili kumaşlar öneriyoruz! Dikey çizgilerin vücudunuzu olduğundan daha ince gösterdiğini hemen fark edeceksiniz!

Sihirbaz ayakkabılar!

Topuklu ayakkabı seçerken ten renginize en yakın ton illüzyon etkisi yaratarak sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. Nude tonlarda seçeceğiniz topuklu ayakkabılar, ayaklarınız ile uyum içerisinde olarak vücudunuzu bir sihirbaz gibi uzatır!

Önerilerimiz ile birlikte artık dolabınızı daha çok sevecek, kendinize daha fazla güveneceksiniz! Fakat şunları da bir köşeye eklemeliyiz ki, siz her halinizle çok güzelsiniz! Gülümseyin ve yaşamın tadını çıkarın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.