Genel Bilgi ve İçerikler

Disk Hastalıkları ve Belirtileri Nelerdir?

131

Disk hastalıkları ve belirtileri nelerdir? Günlük yaşamda hareketsiz yaşam ve yanlış spor uygulamaları gibi nedenlerle bel fıtığı sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Disk cerrahisi yöntemi ise son dönemde bel fıtığında sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemi haline geldi. Eskiden ameliyatlarda uzun bir iyileşme süreci geçiren hastalar bu yöntemle artık kolayca eski sağlıklı günlere kavuşabiliyor. Vücutta küçük bir kesiyle gerçekleştirilen bu yöntem sinir köklerindeki baskıyı azaltır. Bu tedaviyle hemen ayağa kalkan hastalar tedaviden oldukça memnun kalıyor. İleri teknolojinin kullanıldığı cihazlarla yapılan bu müdahale ile az doku kaybı yaşandığı için hasta sağlığı için de cerrahi yöntemlere göre daha avantajlı.

Disk hastalıkları ve belirtileri

Diskler vücudumuzda omurların üzerindeki baskıyı azaltan ve dengeli ağırlıklarla vücudumuzdaki yükü hafifleten yapılardır. Burada gerçekleşen hastalıklar iskelet kas sistemimiz için oldukça olumsuz sonuçlar doğurur. Genellikle fıtığa yol açan bu hastalığın servikal disk hernisi, lmber disk hernisi, 14-15 disk dejenerasyonu gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bulunduğu hastada çok büyük ağrılara yol açan rahatsızlığın çözümü içinse farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Disk Hastalıklarında Erken Teşhis

Her hastalıkta olduğu gibi burada da disk hastalıklarında erken teşhis oldukça önemlidir. Ne kadar erken fark edilirse o kadar hızlı çözüme kavuşulur. Bu rahatsızlığın en büyük belirtisi bulunduğu bölgede oluşan yüksek ağrıdır. Hasta çok basit hareketlerle bile hemen ağrıyı hisseder. Bu ağrılardan kurtulmak ise artık çok kolay. Bunun için hemen siz de kliniğimize gelerek uzman hekimlerimize muayene olabilirsiniz.

Disk Cerrahisi

Disk cerrahisi son dönemde tıp dünyasında sıklıkla kullanılan bir yöntem haline geldi. Omurgamızda bulunan ve omurganın yükünü azaltan disklerin işlevi oldukça fazla. Bu yüzden burada meydana gelen bir rahatsızlık tüm bedenimizi etkiler. Hasta ilerleyen zamanlarda hareketinin kısıtlanmasının yanında eğer tedavi edilmezse en basit hareketleri bile gerçekleştiremeyecek kadar acı çeker.

Disk cerrahisi sayesinde bu durumdan kolayca kurtulan hastalar oldukça rahat bir hayata da kavuşmakta. Disk cerrahisi genellikle orta yaş ve üzerine uygulansa da genç bireylere de spor gibi çeşitli aktivitelerin yol açtığı bu rahatsızlığın tedavisi uygulanır.

Disk hastalıkları ve belirtileri nelerdir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.