Genel Bilgi ve İçerikler

BOTOX İSTANBUL ŞEHRİNDE NASIL YAPILIR?

64

Botox İstanbul şehrinde en sık uygulanan estetik işlemler arasındadır. Botoxun bu kadar popüler ve tercih edilir bir uygulama olmasının pek çok nedeni vardır. İcadı daha eskilere dayanan botox 25 yıldır estetik sektöründe kullanılmaktadır. Bu mucizevî buluş, tıpta bazı hastalıkların tedavisinde kullanımının yanı sıra yüzdeki yaşlanma etkilerini gidermekte ve kişiyi gençleştirmektedir. Botox bu nedenle estetik sektöründe çok önemli bir icattır.

Botox Nedir?

Her insan yıllar geçtikçe ciltteki bazı deformasyonlara maruz kalır. Yüzde kırışıklıklar oluşur, çizgiler belirir.  Hormonal değişimlere bağlı olarak terleme, migren ağrıları görülebilir. Botox tüm bu olumsuz etkileri giderici bir uygulamadır. Botox İstanbul gibi dünyanın önde gelen tüm şehirlerinde en gelişmiş yöntemlerle uygulanmaktadır.

Botox içerik olarak, clostridium botulinum bakterisinden üretilen bir toksindir. Botoxun yüzde kırışıklıklar için kullanıldığı formül terleme ve migren ağrıları için kullanılan botox içeriğinden farklıdır.

Botox uygulaması, yarattığı etki nedeniyle muadili olmayan, mucizevî bir estetik işlemdir. Bu uygulamanın tek olumsuz yanı belirli bir süre etkili olmasıdır. Botox etkisini arttırmak ve sürekli hale getirmek için etkisi yitirildiği andan itibaren yeniden yapılabilir. Yenilenebilir ve tekrar uygulanabilir olması kişinin cildindeki etkileri devamlı hale getirmektedir.

Botox Nasıl Uygulanır?

Tüm dünyada en gelişmiş tekniklerle uygulanan botox İstanbul şehrinde de başarıyla ve son teknolojiyle uygulanmaktadır. Botox uygulaması öncesi kişi muayene edilerek botoxa ihtiyaç duyulan bölgeler belirlenir. Hangi kısımlara enjekte edileceği, hangi doz kullanılacağı, ihtiyaç duyulan nedene (terleme, kırışıklık, migren, diş sıkma) göre içeriği belirlenir. Kişiyle doktorun karşılıklı mutabakatından sonra uygulama alanı temizlenip anestezik kremle uyuşturulur. Uyuşturulan bölgeye ince uçlu enjektör yardımıyla botox içeriği yavaş ve az miktarlarda aktarılır. Bu işlem 15–25 dakika süre içerisinde tamamlanmaktadır. Botox içeriğinin kırışıklıkları yok etme işlevi aslında ciltteki kaslara felç etkisi yaratmasıdır. Felç etkisi sayesinde kaslar kasılma halini bırakıp daha gergin hale gelirler ve ciltteki kırışıklıklar kaybolur. Cilt bu sayede gergin ve düz bir görünüme kavuşur.

Botox Nerelerde Uygulanır?

Vücutta pek çok bölümde botox uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama alanları botox çeşitlerini çoğaltmıştır. Botox çeşitleri ve uygulama alanları şunlardır:

* Minimal botox; kişiye özel düzenlenen botox uygulamasıdır. Herkeste rastlanmayan, klasik bir bölgede değil de kişinin özel ihtiyacı kapsamında yapılan botox işlemidir.

* Masseter botox; yüzün alt bölümünde oluşan hacim kaybı veya şekil bozukluklarını giderici aynı zamanda diş sıkma tedavisi için yapılan bir botox uygulamasıdır.

* Önleyici botox; erken yaşta kırışıklıklar oluşmadan önce uygulanır. Bu botox çeşidinin amacı, yaşlanma etkilerine önceden müdahale ederek gelecekte oluşacak etkileri azaltmaktır.

* Baby botox; düşük miktarlı botox uygulamasıdır. Mimikleri engellemeden hafif bir dokunuş etkisi verecek şekilde uygulanır.

*Nefertiti botox; çene altı ve boyun bölgesine yapılan kırışıklık giderici bir uygulamadır. Bu botox sarkma ve kontür belirsizliğine de çözüm sağlamaktadır.

*Terleme botoksu; özellikle yazın el ayak ve koltuk altı terlemesi için uygulanan yöntemdir.

Botox işlemi uygulama amacına göre tüm vücuda hizmet sunabilir. Bu anlamda yüz bölgesinde estetik amaçlı ve tüm vücutta tedavi amaçlı olarak 2 alana ayırabiliriz:

1- Estetik amaçlı yüz bölgesi: en çok botox uygulaması yapılan bölümdür. Yaşlanma etkileri en bariz şekilde yüz bölgesinde kendini göstermektedir. Yüzde botox uygulanan alanlar; alın, iki kaş arası, göz çevresi, ağız ve çene çevresi, boyun çizgileridir. Özellikle mimik yapıldığında oluşan kırışıklıklar botoxun temel etki alanıdır.

2- Tedavi amaçlı vücut bölgesi: tıpta pek çok rahatsızlığın giderilmesinde botoxun uygulandığı bölümdür. Bazı nörolojik rahatsızlıklar, migren ağrıları, aşırı terleme, çene ve boyun bantlarının kasılması gibi pek çok sorunun giderilmesinde botox uygulaması aktif rol oynamaktadır.

Botox Ne Kadar Etkilidir?

Botoxun etkisi uygulama ardından hemen başlamaktadır. Fakat bu işlem kişiye bağlı olarak değişen belirli bir süreyle kısıtlıdır. Botox kişiden kişiye değişen genetik özellikler, cildin maruz kaldığı dış etkenler, beslenme, stres gibi pek çok faktöre bağlı olarak farklı sürelerde etkisini yitirmektedir. Botox uygulaması ortalama 4–6 ay gibi bir sürede etkisini kaybeder. Bu sürenin sonunda botox işlemi yeniden yapılabilir. Botoxun aynı bölgeye tekrar edilerek uygulanması kırışıklıklar üzerindeki botox etkisini güçlendirmekte, git gide daha memnun edici sonuçlar elde edilebilmektedir.

Botox Zararlı Mıdır?

Botox hiçbir yan etkisi olmayan bir işlemdir. Kanser, tümör oluşumuna yol açmaz. Alerji yapmaz. Botox işleminin hemen ardından yapılan bölgede şişlik, kızarıklık, morarma, baş ağrısı gibi etkiler görülebilir. Fakat kişiye bağlı oluşan bu etkiler 2–3 gün içinde kaybolur. Botox risk barındıran bir uygulama değildir. Botoxun olumsuz etkisi uygulayan kişi ile uygulanan yerin olumsuz koşullarından kaynaklanabilir. Botox uygulayan kişinin uzman doktor olması, doğru yere uygulanması, doğru dozajın seçimi ve enjekte edilme biçimi gerekli ve önemlidir. Uygulayan klinik ya da hastanenin Sağlık Bakanlığı onaylı bir kurum olması, hijyen koşulları sağlaması da son derece önemlidir.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.