Genel Bilgi ve İçerikler

Youtube Kazanç Hesaplama Nasıl Yapılır?

33

Son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında Youtube kazanç hesaplama geliyor. Çünkü günümüz de en çok izlenen ve en çok takip edilen platform YouTube’dur. Siyasetten medyaya, tarihten komik videolara daha aklınıza gelebilecek tüm videoları YouTube’da bulmanız mümkündür.

Yine aynı zamanda son yıllarda para kazanmanın en kolay yöntemlerinden biri de YouTube’a içerik üretmek oluyor. Bundan dolayı pek çok kişi Youtube üzerinden kazanç hesaplama nasıl olur? Merak ediyor. Bizler de detaylarını sizler için araştırdık.

Youtube, videolarını kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde izleme imkânı sunar. Youtube’a video yükleyenler de aynı sizin gibi birer youTube kullanıcılarıdır. Sizden tek farkı ise onların Youtube üzerinden kazanç hesaplama sayesinde para kazanabiliyor olmalarıdır.

Bu platform da Youtube kazanç hesaplama yapıp aynı zamanda Youtube’a video yükleyerek pek çok para kazanan kullanıcı vardır. Küçük çocuklara hitap eden videolar yükleyerek bile neredeyse 100 Bin TL’yi aşarak para kazanan kişiler mevcuttur. Aynı zamanda gezgin bir kişi dünyayı gezerek ve Youtube’a video yükleyerek milyarlar kazanmaktadır.

Youtube Para Kazanma Şartları Nedir?

Bahsettiğimiz üzere son zamanların en çok kazandıran ve en çok izlenen platformu Youtube’dur. Youtube kazanç hesaplama da bu mecraya atılmak isteyen kişilerin merak ettikleri konuların başında gelmektedir. Youtube’dan para kazanmanın şartları nelerdir biraz da onlardan bahsedelim. Aşağıda belirtmiş olduğumuz koşulları yerine getiren kişiler Youtube’dan kazanç elde edebilirler. Şartlar ise şu şekildedir;

  • En az 1000 aboneye sahip olmak,
  • En az 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Ödemeleri AdSense ile yönetip, 18 yaşından büyük bir yasal vasinin bulunması gerekir.
  • İçeriklerin Youtube Premium abonesi olan kişiler tarafından izlenebilir olması gerekir.
  • Kanalınızın politikalara uygunluğunu kontrol etmeniz gerekir.

YouTube Kazanç ve Gelir Hesaplama Yöntemleri

YouTube üzerinden kazanç hesaplama ile ilgili birkaç detay vermeden önce bu platform da bilmeniz gereken birkaç önemli adım vardır. Herkesin akıllarına yer etmiş olan kazanılan para ile abone sayısının doğrudan ilişkisi olduğu mantığı tamamen yanlıştır.

En çok izlenen kanal en çok parayı kazanmalıdır diye düşünüyorsanız burada bir mantık hatası aramanız gerekir. Youtube kanallarında durumlar bu şekilde ilerlemiyor. YouTube ile hesaplama mantığında ise önce gerekli olan şartları sağlamanız gerekir, ardından ise AdSense platformuna üye olup en az 1000 aboneye sahip olmanız gerekir.

Burada karşımıza çıkan en önemli durum ise reklamlarda yaşanacak olan rekabettir. YouTube hesaplama da ise bazı kriterlerin önemli olduğu konusu vurgulanır. Örneğin; komik videolar, konut videoları ve gezi videolarının daha fazla kazandırdığı yönünde bir söylenti vardır.

Konuların yüksek barem taşıdığı doğrudur fakat burada geliri arttıran nokta ise rekabetin sağlam olmasıdır. YouTube ile hesaplama yönteminde ise BGBG devamlı olarak değişeceği için net bir rakam öğrenmeniz olası değildir.

YouTube Kazanç Siteleri Nelerdir?

YouTube kazanç hesaplama yapmak isteyip de hesap kitap işleri ile uğraşmak istemiyorsanız bu bölüm sizleri yakından ilgilendiriyor. Yerli ve yabancı olarak YouTube kazançlarının ortalama olarak gelirini sunan bazı siteler mevcuttur.

Fakat bu gelirlerin doğruluk payının %100 olduğunu göstermez. Aşağıda vereceğimiz YouTube üzerinden kazanç hesaplama siteleri sayesinde kolaylıkla aylık ne kadar gelir elde edeceğinizi hesaplayabileceksiniz. En güvenilir ve doğru bilgiye ulaşabileceğiniz Youtube kazanç hesaplama siteleri şu şekildedir;

  • Promo
  • TunePocket
  • Social Blade
  • Influencer Marketin Hub

Yukarıda vermiş olduğumuz siteler sayesinde sizler de kazançlarınızı kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Aynı zamanda bahsetmiş olduğumuz siteler sayesinde de kolay bir şekilde kanal gelir hesaplaması yapabilirsiniz.

Kaynak: Youtube Kazanç hesaplama

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.