Genel Bilgi ve İçerikler

Murat Paker Psikoterapist Online Psikolag

136

Murat Paker psikoterapist online psikolog olarak faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Alanında uzman bir isim olan Murat paker, psikoterapi alanında bireysel psikoterapi, çift terapisi, grup terapisi, uzun ve kısa dönemli psikoterapi hizmetlerini sürdürüyor. Özellikle bulunduğu bölgede herhangi bir terapist olmayan veya istenilen özelliklerde terapist bulamayan kişiler için online terapist hizmetleri son derece önemli. Bu konularda Murat Paker psikoterapist olarak tercih edilebilir.

Psikiyatrik Hastalıklar Nelerdir?

Birçok insan ‘akıl hastalığı’ ve ‘psikiyatrik hastalık’ terimlerine aşinadır. Ancak, iki terim birbirinin yerine kullanılamaz. Akıl hastalığı, zihni etkileyen psikiyatrik bir durum için genel bir terim iken, psikiyatrik bir hastalık tedavi gerektiren tıbbi bir durumdur. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) şu anda şizofreni, bipolar bozukluk ve depresyon dahil olmak üzere sekiz psikiyatrik hastalığı tanımaktadır. Her psikiyatrik hastalığa, beynin belirli bir şekilde davranması için sinyal gönderen beyin kimyasındaki kimyasal bir dengesizlik neden olur.

Pek çok insanın psikiyatrik hastalıklar için yardım arama konusunda isteksiz olmasının bir nedeni de genellikle psikiyatrik ilaçlarla tedavi edilir. Ruhsal hastalıkları olan kişiler, toplumun onlar hakkında bilgi sahibi olmaması nedeniyle sıklıkla yanlış teşhis edilmekte ve kötü muamele görmektedir. Bu, büyük duygusal sıkıntıya neden olur ve bağımlılık, depresyon ve diğer zihinsel sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu hastalıkların tedavisi çok zararlı olabilir ve bağımlılığa, ruh hali değişimlerine ve diğer olumsuz yan etkilere neden olabilir.

Murat Paker Kimdir?

Sizler için Murat Paker kimdir? İzah edelim. Murat Paker, eğitim kariyeri açısından oldukça iyi bir geçmişe sahip olan psikoterapisttir. 1985 yılında İstanbul tıp fakültesinden mezun olmuştur. 1992 senesinde aynı alanda doktora yapmak üzere New York’a, New School for Social Research’e gitmiştir. Bugüne kadar News York’ta pek çok farklı kurumda çalışmıştır. Murat Paker özgeçmiş hakkında daha detaylı bilgiler muratpaker.com ‘da yer almaktadır.

Online Psikoterapist

Murat Paker psikoterapist online psikolog olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bazı insanlar, birçok psikiyatrik hastalığın, genetik, beyin kimyası ve çocukluk deneyimleri gibi, bunların ötesinde olan doğal faktörlerden kaynaklandığına inanırlar. Bu nedenle bazı insanlar bu hastalıkları ilaçla tedavi etmenin anlamsız olduğunu düşünüyor. Nedenleri kontrolümüz dışında olduğu sürece psikiyatrik hastalıkları çözmenin imkânsız olduğuna inanırlar.

Öte yandan, bazı insanlar psikiyatrik ilaçların çoğu psikiyatrik hastalık için gerekli olmadığına inanırlar. İlaçların özellikle gençler için zararlı ve bağımlılık yapabileceğini düşünüyorlar. Bunun yerine, bilişsel davranış terapisi, meditasyon ve egzersiz kullanarak akıl hastalığını doğal olarak tedavi etmeye inanırlar.

İlaç, psikiyatrik hastalıkların tedavisine ve iyileştirilmesine de yardımcı olabilir. Uygun ilaç tedavisi, bir hastanın semptomlarını kontrol etmede veya iyileştirmede çok etkili olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir yan etkiden veya beyinde kimyasalların birikmesinden kaçınmak için uygun tedavi şarttır. Uygun tedavi, hastanın ilaçlarını almayı bırakması durumunda zihinsel işlevini kaybetme riskini de azaltabilir.

Bazı insanlar psikiyatrik ilaçların gerekliliğini sorgulasa da bu ilaçlar birçok insanın daha mutlu ve sağlıklı yaşam sürmesine yardımcı olmuştur. Bununla birlikte, faydaların risklerden daha ağır basması için doğru ilaç kullanımı hakkında bilgi edinmek önemlidir. Ayrıca, durumunuza nasıl neden olduğunu anlayabilmeniz ve tekrar olmasını önlemenin yollarını bulabilmeniz için her hastalığın nedenleri konusunda eğitimli olmanız da önemlidir.

Murat Paker Online Psikolog

Murat Paker, şu an Dünya’da online psikolog, online psikolojik danışmanlık gibi tüm konularda tercih edilebilecek en iyi psikologlardan bir tanesi. Psikolojik danışmanlık, klinik süpervizyon, araştırma ve proje danışmanlığı gibi tüm konularda kendileriyle iletişime geçilebilir. Bu gibi sunulan hizmetlerin tamamı, Murat Paker’in web sitesinde, “ne tür hizmetler veriyorum?”. Sayfasında yer almaktadır.

Murat Paker psikolog online psikolog olarak tercih edilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.