Genel Bilgi ve İçerikler

Çocuklar İçin Sebzeli Çorba Tavsiyeleri

279

Çocuklar için sebzeli çorba tavsiyeleri mi arıyorsunuz? O halde doğru yere hoş geldiniz. Çocukların sağlığı, gelişim dönemlerinde son derece önemlidir. Bu dönemde abur cubur gibi içeriğinde çok sayıda zararlı madde bulunan yiyeceklerden ziyade, daha sağlıklı beslenme ürünleri tercih edilmelidir.

Çocuklar İçin Sebzeli Çorba Tavsiyeleri

Yaz kış, sabah akşam fark etmeden sofralardan eksik olmayan bir yemek türüdür çorba. İçine koyacağınız maddelerle besin değerinin arttığı, hem hafif hem lezzetli bir yiyecektir. Özellikle çocukların sevmediği sebze gibi yiyecekleri çorbanın içine atarsanız hem çorbayı daha sağlıklı hale getirmiş hem de çocuklarınıza sebzeyi yedirmiş olursunuz.

Kereviz çorbası

Kereviz herkesin seveceği bir yiyecek değildir ne yazık ki. Ancak sağlık açısından faydası oldukça fazladır. Çocuklarınıza kerevizi yedirmenin en güzel hali de bunu çorbada az miktar da olsa kullanmaktır. Kerevizi patatesle birlikte çorbada kullanırsanız hem kerevizin kokusunu önlemiş hem de güzel bir tat bırakmış olacaktır. Kereviz ve patatesleri suda haşlayıp ezerek tavuk suyuyla beraber hazırlayacağınız bu çorbayla çocuklarınıza lezzetli sofra hazırlamış olacaksınız.

Ispanak çorbası

Ispanak da sağlık açısından vazgeçilmez bir sebzedir. Özellikle büyüme çağındaki çocukların kemik gelişimleri açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Ispanakları haşlayıp ezin. Ayrı bir tencerede soğanları kavurup üzerine soğuk su döküp daha sonra ezdiğiniz ıspanakları içine atıp kaynatın. Zevkinize göre ekleyeceğiniz baharatlarla hazırlayacağınız bu çorba oldukça pratik ve doyurucu olacaktır.

Tel şehriyeli çorba

Maydanoz, havuç, bezelye gibi dilediğiniz sebzelerle hazırlayacağınız tel şehriyeli çorba ile lezzetli ve besin değeri yüksek bir menü olacaktır. Lezzet katması açısından tavuk su ilave edilebilir.

Domates çorbası

Yemek, salata ve kahvaltıların vazgeçilmezi olan domates, çorbaya da ayrı bir güzellik katıyor. Kavurduğunuz unun üzerine rendelediğiniz domatesleri ilave edip soğuk suyla kaynatarak pratik ve lezzetli bir çorba elde etmiş oluyorsunuz. Üzerine rendelenmiş kaşarla birlikte lezzetine lezzet katıp çocukların vazgeçilmez bir çorbası olmaya aday hale gelecektir.

Balkabağı çorbası

Balkabağının tatlısını, reçelini yedik de çorbası olur mu ki demeyin. Çok lezzetli ve damaklarda ayrı bir tat bırakana çorba türüdür balkabağı çorbası. Kavrulan soğanların üzerine ilave edilen doğranmış patates ve balkabakları bir miktar kavrulduktan sonra üzerine su ilave edip kaynamaya bırakıyoruz. Hem görüntüsü hem de tadıyla çocuklarınızın seveceği sağlıklı bir çorba olacaktır.

1 yorum
  1. Çorba Gurmesi diyor

    Sebzeli çorbalarda güzeldir ancak bir tarhananın yerini tutmuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.