Genel Bilgi ve İçerikler

Alfa Erkek Nedir? Alfa Erkek İlişkileri Nasıldır?

325

Alfa erkek nedir? Alfa erkek ilişkileri nasıldır? Nedir bu alfa erkek? Sorularına cevap arayan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Son yıllarda değişen hayat, dijitalleşen dünya insanların yaşam biçimlerini de oldukça değiştirdi. Hayata bakış açısı farklılaştı, alışkanlıklar yeni bir hal almaya başladı. Çoğu kişi, şimdiki teknoloji ile geçmişin insanlarını bütünleştirme hayali ile yaşamaya devam ediyor. Yani, eski muhabbetler, insan sahiplenme, soğukkanlılık, değer bilme gibi duyguların genel olarak yitirildiği günümüzde eski yaşam düzeninin hasretle anıldığını söyleyebiliriz.

Bizi Ne Değiştirdi?

Sahibi bizi ne değiştirdi? Hayata bakış açımızı, davranışlarımızı… Sürekli içerisine düştüğümüz telefonlarımız, içinden bir türlü çıkamadığımız sosyal medya mı? Yeni hastalıklar, yeni yasaklar, çevresel faktörler mi? Kısacası hepsi diyebiliriz aslında. Yeni yaşamdan, günümüzden bu kadar bahsediyor olmamızın sebebi aslında, alfa erkek sayısının günümüzde giderek azalıyor olması. Çünkü alfa erkek tanımına bir nevi eski toprak da diyebiliriz…

Alfa Erkek Nedir?

Alfa erkek nedir? Sorusuna kısa bir cevap vermek isteriz. Alfa erkek, örneğin baba parası yemez. Kendi ayakları üzerinde durabilecek yeteneğe, bilgi birikimine sahiptir. Kısacası çalışır, çabalar, ekmeğini taştan çıkartır.  Geçmişte çok sayıda acıyı yaşayabilmiş, çeşitli dersler alabilmiştir. Kısacası hayat bir güzel yoğurmuştur alfa erkeği… Bu yüzden adımları yere daha sağlam basabilmektedir. Para kazanma konusunda başkalarının sırtına adeta kene gibi yapışmaz. Ayrıca anne kuzusu da değildir…

Alfa Erkek Nedir? Alfa Erkek İlişkileri Nasıldır?

Alfa Erkek İlişkileri Nasıldır?

Alfa erkek ilişkilerinde ciddidir, koruyucudur. Her türlü zorlukta kadınlarına güven verebilirler. Bir örnek vermek gerekirse eğer, alfa erkek ilişkisinde karşı taraf ile oynamaz. Onu oyalamaz. Onunla gönül eğlendirmez. Direkt olarak sen benimsin der, ailesiyle tanıştırır ve zamanı gelince evlenir. Bu konuda sorumluluğu gerçekten de hat safhadadır. Tıpkı eski toprakların yaptığı gibi… Bir kadına, onunla eğlenebilmek, gönül eğlendirebilmek için yalan konuşmaz.

Eski yaşamlarda insanlarda bir saygı, büyük bir sevgi vardı. İkili ilişkilerde kadın, erkeğine karşı baskıcı olmaya çalışmaz, kararlarına saygı duyardı. Örneğin Adile Naşit dahi kararlarını Münir Özkul’a bırakırken “Sen karar ver bey” diye hitap ederdi. Günümüzde çok sayıda ilişkide karşılıklı saygı, sevgi olmadığını görebiliyoruz. Aslında aile içi şiddetlerin temellerinden bir tanesi de karşılıklı anlaşamama, kişilerin birbirine saygı, sevgi göstermemesinden kaynaklanmaktadır.

Alfa Erkek Özellikleri Nelerdir?

Alfa erkek, çok sayıda özelliği bir arada barındırmaktadır. Savaşçı olması, soğukkanlı olması, niyetini açık ve net bir şekilde ifade edebilmesi, kendi ayakları üzerinde durabiliyor olması gibi çok sayıda farklı özelliğe sahiptir. Çok sayıda kadın günümüzde bir ilişkiye başlamadan önce, ilişkiye başlamak istediği kişinin alfa erkek olmasını isteyebilmektedir.

Alfa erkekler, yönetmeyi, hükmetmeyi oldukça sevmektedir. Bir alfa erkeğe göre, otomatik olarak erkek olmak daha üstün bir özelliktir. Yani standart bir erkek, kadın ve erkeği eşit görse de alfa erkeğe göre direkt olarak alfa erkek daha üstündür. Duyguları ifade etmeyi zayıflık olarak gördükleri için, çoğu zaman duygusal ifadeleri dışa yansıtmak yerine, içinde gizlerler.

Alfa erkek nedir? Alfa erkek ilişkileri nasıldır? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Alfa erkek dışında farklı özelliğe sahip erkek çeşitleri de bulunmaktadır. Örneğin Beta erkek, Gamma erkek, omega erkek, sigma erkek, gibi. Kısacası alfa erkek, erkekler aleminin ağır abisidir. Bir liderdir. Eski bir topraktır…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.