Genel Bilgi ve İçerikler

Wifi Şifre Kırma Nedir?

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

107

Wifi şifre kırma nedir? Kablolu ağ kullanımı günümüzde artık neredeyse yok. İnsanlar bir modem üzerinden, kablosuz ağ ile internete bağlanmaktadır. Bu bağlantı farklı şifreleme türleri ile gerçekleşmektedir. Kırsal bir yerde yaşıyorsanız, bulunduğunuz civarda kimse yoksa elbette endişelenmenize gerek yok. Fakat yoğun bir yerde yaşıyorsanız bu durumda wifi şifreniz art niyetli kişiler tarafından kırılabilir.

Wifi Şifre Kırma Nedir?

Wifi şifre kırma, ağınıza bağlanmak isteyen kişilerin sizden habersiz modeminize erişim sağlayabilmesi, ağınızdaki bilgilere ulaşabilmesi, internetinizi kullanabilmesidir. Bu elbette istenmeyen bir durumdur. Fakat çok sayıda kişinin başına gelebilir. Özellikle de yeterli güvenlik önlemi almamış olan kişilerin…

Wifi Şifre Kırmaya Karşı Nasıl Koruma Sağlanır?

Bunun için güvenlik önlemlerinizi artırabilirsiniz. Şifrenizi kırmak isteyen kişiler deneme yanılma yöntemini kullanabilir. Örneğin en çok kullanılan şifreler arasında 12345678 gibi şifreler yer almaktadır. Bu tür şifreler kullanmaktan kaçının. Olabildiğinde karmaşık, tahmin edilemeyecek – çözülmesi zor şifreler kullanın.

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

Genelde WEP ve WPA şifreleme türleri kullanılır. Her iki şifreleme türünün de artısı ve eksisi bulunur. Wifi şifresini kırmak isteyen kişiler aircrack, dumpper, wifi warden, gibi farklı programlar kullanır. Bu programların bir kısmı deneme yanılma yöntemini kullanır. Farklı şifre kombinasyonlarını sürekli olarak dener. Doğru şifre bulunduğunda bu şifreyi dışa yansıtır.

Millisiberguvenlik.com ‘da wifi şifre kırma nedir? Wifi şifresi nasıl kırılır? Gibi soruların cevapları detaylı olarak mevcut. Bunun yanı sıra scada nedir? DDos nedir? Arduino nedir? Gibi sorulara dair cevapları da bulabilirsiniz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.