Genel Bilgi ve İçerikler

Telegram Grubundan Nasıl Çıkılır?

13.613

Telegram grubundan nasıl çıkılır? Telegram kullanımı giderek artıyor. Bireysel olarak mesajlaşmak güzel olsa da, bazen, bazı kişiler çeşitli gruplara dahil edebiliyor. Veya merak edip herhangi bir gruba girildiğinde, bir süre sonra çıkılmak istenebiliyor. Özellikle de gruplarda çok fazla mesajlaşma olduğu için devamlı olarak bildirim gelebiliyor. Bazı kişiler için bu durum son derece can sıkıcı olabiliyor.

Grupların konuları ise birbirinden farklılık gösterebiliyor. Kimi bilgi edinebilmek, kimi sohbet edebilmek, kimi ise çeşitli amaçlar uğruna Telegram gruplarına katılıyor. Gruba katılım gösteren bazı kişiler ise zamanla gruptan sıkılarak çıkmak isteyebiliyor. Bugün sizler için TELEGRAM grubundan nasıl çıkılır sorusuna cevap vereceğiz.

Telegram Grubundan Nasıl Çıkılır?

Telegram, günümüzde sıklıkla kullanılan anlık sohbet uygulamalarından daha farklı özellikler sunmaktır. Telegram uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özellik daha büyük kitlelerin bulunduğu sohbet gruplarının olmasıdır. Üstelik bu sohbet gruplarına giriş için bir üyenin sizi eklemesi veya telefon numaranız üzerinden talep göndermeniz gerekmemektedir. Arama butonuna katılmak istediğiniz sohbet grubunun ismini yazarak o gruba katılmanız mümkündür.

Telegram Grubundan Nasıl Çıkılır?

Telegram sohbet gruplarına katılım durumu bu kadar basit bir şekilde gerçekleştirilirken, bu durum bazı olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Gruplara katılım kolaylaşınca, istenmeyen kişilerin veya sohbetlerin gerçekleşmesinin de önü açılmaktadır. Her ne kadar grup yöneticileri bu duruma mümkün olduğunca müdahalede bulunmaya çalışsa da bazı anlarda yetersiz kalabilmektedir. Böyle bir durum karşısında ise bazı kullanıcılar bu gruplardan ayrılmak istemektedir.

Telegram Grubundan Çıkınca Bildirim Gider Mi?

Grubun en altında, “şu kişi gruptan ayrıldı” şeklinde herkese açık bir şekilde görünebilir. Ancak muhtemelen herkese tek tek gruptan ayrıldığınızın bildirimi gitmeyecektir. Gruptan ayrıldığınızda grubun altında çıkan bildiriminiz ise, gruba yeni mesajlar geldikçe alt kısımlarda kalacaktır. Yani zamanla kaybolacaktır.

Telegram Grubundan Çıkma

Telegram kullanıcıları sohbet gruplarında karşılaştıkları bazı olumsuz durumlar sonrasında gruptan ayrılmak istemektedir. Telegram grubunden çıkmak için, alt kısımda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

  • Öncelikle telegram uygulamasını açınız.
  • Açılan pencerede bulunan sohbetler içerisinden ayrılmak istediğiniz grubun üzerine basılı tutunuz.
  • Basılı tuttuktan sonra sağ üst menüde açılacak seçenekler içerisinde “Çöp Kutusu” simgesine tıklayınız.
  • Gelen uyarı penceresindeki “Kanaldan Ayrıl” seçeneğine tıklayınız.

Bu basit işlemi gerçekleştirmeniz durumunda üyesi olduğunuz gruptan ayrılacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Aynı anda birden fazla gruptan ayrılmak için başka bir grubu daha seçerseniz, çöp kutusu simgesine tıklamanız durumunda “Kanaldan Ayrıl” seçeneği yerine “Sil” seçeneğinin geldiğini göreceksiniz. Sil seçeneğine tıkladığınızda gruptan ayrılmak yerine sadece grup konuşmalarını silmiş olursunuz. Bu yüzden her grup için işlemi tek tek gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Telegram grubundan nasıl çıkılır? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık Bilgi edinme sitemizde küçük bir gezintiye çıkarak, farklı bilgiler de edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.