Genel Bilgi ve İçerikler

Klasik Alyans Fiyatları 2023

46

Klasik alyans fiyatları 2023 yılında ne kadar? Klasik alyans; kadın ve erkek yüzüğü olmak üzere 2 adet altın yüzüğün bire bir aynısıdır. Yani her iki yüzük de aynı model ve renktedir. Klasik türde imal edilmiş olan altın yüzüğün her bir çifti alyans olarak adlandırılmaktadır. Tercihe göre kadın alyans yüzüklerinde birkaç değişiklik yapılabilmektedir. Örneğin; minik bir taş eklentisi ile alyans üzerinde, güzel bir görünüm sağlanabilinir. Klasik alyans renk türlerinde, sarı altın olarak da tabir edilen; gold yüzükler tercih nedenidir.

Klasik Alyans Fiyatları 2023

Klasik alyans fiyatları, altın yüzük çeşitliliğine göre farklılık göstermektedir. Bu çeşitlilikte de öncelikle altın yüzüğün gramı önemli rol oynamaktadır. Klasik yüzükler çoğunlukla alyans kategorisinde imal edilen ürünlerdir. Alyanslar, kadın ve erkek yüzüğü olarak satışa sunulduğundan, ebatları açısından değişkenlik göstermektedir. Bu yüzüklerin fiyatları arasında ölçü ve gram farklılığı bulunmaktadır. Bu farklılıklar da klasik alyans fiyatları üzerinde etkili olabilmektedir. Genelde kadın alyans grubunda genişlik 2-4 mm. tercih edilirken erkek alyans türlerinde ise 3-6 mm arasında değişmektedir.

Klasik yüzüklerin, 1 veya 2 ölçü arasında ebatları küçültülüp, aynı zamanda da büyütülebilmektedir. Alyans yüzükler ortalama 1.640 TL. olmak üzere düşük fiyatları gösterirken 5.000 TL. ye kadar artışlara da rastlamak mümkündür. İndirim seçenekleri ile fiyat avantajları da sunulmaktadır. Yüzük modelleri arasında sade ve şık olanları daha çok tercih edilmektedir.

Kullanıcı tercihine göre özel olarak imal edilen klasik alyans türleri de çoğunluktadır. Renk ve model çeşitliliği bulunan alyans yüzükler, aslında birlikteliğin simgesidir adeta. Aynı renk ve görünümde olması sebebiyle de çift alyans yüzükleri olarak da adlandırılmaktadır. Yani çiftlerin; evliliklerini veya birlikteliklerini simgeleyen özellikle manevi değeri olan bir objedir. Bu nedenle de kullanıcıları açısından manevi değeri daha büyüktür. Klasik alyanslar, erkek ve kadın yüzüğü olarak aynı modelde imal edilir.

Klasik Yüzük Fiyatları

Klasik yüzük fiyatları konusunda çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Ayrıca indirim avantajları ile birlikte taksit imkânı da sunulmaktadır. Güvenli ödeme seçenekleriyle klasik alyans çeşitlerine ulaşabilmek mümkündür. Klasik alyans, beğeni ve tercihe göre kişiye özel olarak da dizayn edilebilmektedir Modern tasarımlardan oluşan klasik alyans modelleri kullanımları açısından tercih nedenidir. Ayrıca bu tasarımların yanı sıra otantik görünümlü olanları da beğenilmektedir. Özel tasarımlarda renk ve model önemli bir detaydır. Klasik alyans çeşitliliğinde zarifliğine daha çok önem verilmektedir. Bu zariflik, imal edilen ürünün kalitesini ortaya çıkarmaktadır.

Mücevherlerin vazgeçilmezi olarak bilinen klasik alyans yüzükler, her daim beğeni kazanan aksesuarlardan biridir. Aynı zamanda da bir anlam ifade etmektedirler. Özellikle de çiftleri simgelediğinden, manevi anlamda da büyük bir etkileşim ve önem kazanmaktadır. Sadakatin ve bağlılığın bir simgesi olarak görülen bu alyanslar, her çiftin hayalidir bir nevi. Klasik yüzüklerin fiyatları, klasik alyans fiyatları ile karşılaştırıldığında daha değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu alyans türleri söz, nişan ve evlilik yüzüğü olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz ve nişan yüzüğü sağ elin parmağına takılırken evlilik yüzüğü de sol parmağa takılmaktadır. Bazen de söz veya nişan yüzüğü, evlilik yüzüğü olarak da kullanılabilmektedir. Klasik alyans fiyatları kuyumcu ve satıcılarında çift yüzük olarak hesaplanmaktadır. Bu ürünlerin satışı da bu şekilde yapılmaktadır. Özel tasarımlardaki fiyatlar, ölçü ve ebatlar açısından farklılık gösterebilmektedir. Klasik alyans yüzüklerde tercih edilen 18 ve 14 (karat) ayar altındır. Dayanıklı ve korunaklı olması nedeniyle de tercih nedenidir.

Altın Yüzük Fiyatları

Altın yüzük fiyatları, karat ve (gram) ağırlığı ile önemli bir yer tutmaktadır. Klasik yüzük olarak adlandırılan alyans genellikle renkleri ile de tabir edilmektedir. Fiyatları da renk özelliklerinden kaynaklı kullanılmış olan kaplama malzemeleriyle de ilgili olmaktadır. Model olarak düz ve bombeli olanları daha sıklıkla kullanılmaktadır. Klasik alyans renk çeşitliliğinde ise;

Geleneksel rengi gold olarak kabul edilen klasik alyans, diğer adıyla da sarı altın olarak bilinmektedir.

Beyaz altın da son derece şık türlerden biridir.

(pembe) Rose ise modern çağa ayak uyduranların rengi denilebilir.  Klasik alyans fiyatları incelemek için qenalyans.com ‘a giriş yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.