Genel Bilgi ve İçerikler

Telegram Anketi Nasıl Yapılır?

201

Telegram anketi nasıl yapılır? Telegram son birkaç yıl içerisinde hayatımıza giren çok önemli bir sosyal medya platformu haline gelmeyi başarmış bir uygulamadır. Yıllardır WhatsApp’ın üstlenmiş olduğu bol içerikli sohbet uygulaması rolüne, içerisinde daha fazla özellik barındırarak ortak olmayı hedeflemektedir. Ekstra olarak sunmuş olduğu özelliklerle birlikte sıkça kullanılan bir uygulama haline gelmiştir.

Anlık sohbetlerimiz için tercih etmeye başladığımız telegram uygulaması, grup sohbetlerini daha da geliştirerek, büyük kitleler halinde etkileşimi sağlayabildiği için diğer uygulamalara göre daha ön plana çıkmaktadır. Diğerleriyle kıyaslandığında getirdiği ekstra özellikler de kullanıcılarını büyük oranda memnun etmektedir. Son getirilen anket özelliği de bu ekstralar arasında yer almaktadır.

Telegram Anketi Nasıl Yapılır?

Telegram Anketi Nasıl Yapılır?

Telegram uygulamasının sunmuş olduğu anket özelliğini grup sohbetleriniz esnasında kullanabilmek için izlemeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Öncelikle cep telefonunuzdaki Telegram uygulamasının güncel olması gerekmektedir. Güncelleme işlemini telefonunuzun uygulama mağazası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra Telegram uygulamasını açınız.
  • Üyesi olduğunuz sohbet grubuna giriniz.
  • Grup sayfasının sağ alt kısmında bulunan Ataç simgesine tıklayınız.
  • Açılan menüde sarı renkli Anket simgesine tıklayınız.
  • Oluşturacağınız anket sorusu ile ilgili bilgileri giriniz ve ardından sağ üst kısımdaki “Oluştur” butonuna tıklayınız.
  • Bu adımları sırasıyla uyguladığınızda anket sorunuzu grupta paylaşmış olacaksınız.

Bir sohbet grubunda anket sorusu paylaşabilme özelliği grubun kurucusunun iznine bağlıdır. Bazı gruplara dikkat ederseniz, ataç simgesine tıkladıktan sonra açılan seçenekler içerisinde “Anket” butonu yerine “Kişi” isimli butonun yer aldığını göreceksiniz. Bu durum grup kurucusunun diğer kullanıcıların anket oluşturmasına izin vermediği anlamına gelmektedir. Böyle bir durumda grup kurucusuyla iletişime geçerek anket özelliğini aktif etmesini talep edebilirsiniz.

Anket özelliğini kullanma konusunda önemli olan bir diğer husus ise, özelliği kullanacağınız sohbetin bir grup sohbeti olmasıdır. Kişiler arası yapılan tekil sohbetlerde anket özelliğinin kullanılması mümkün değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.