Genel Bilgi ve İçerikler

Sungurlu Ticaret Borsası

Sungurlu Ticaret Borsası Fiyatları

189

Sungurlu ticaret borsası Çorum’da arpa, hububat fiyatları, ürün fiyatları gibi konularda sıkça aratılıyor. Günümüzde sungurlu ticaret borsası fiyatları dönemden döneme değişkenlik gösteriyor. Sungurlu Ticaret Borsası, 5174 sayılı kanundaki yazılı esaslar çerçevesinde borsaya dahil maddelerin alış – satışlar ve borsada oluşan fiyat tespiti, tescili ve ilan işleri ile meşgul olmak üzere kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip kurumdur.

Sungurlu Ticaret Borsası Hakkında Bilgiler

Sizler için Sungurlu ticaret borsası hakkında bazı detaylar iletmek isteriz. Sungurlu Ticaret Borsası, ilçede üretim, tüketim ve pazarlamada yeterli kapasitede olan, bu nedenle borsaya kota edilmiş olan maddelerin alış – satışlarda, fiyatların serbest rekabet düzeni içerisinde tespit ve ilanı işleri ile meşgul olan, organize pazarlar olmasında ötürü, Ticaret Borsasının varlığı bir anlamda maddeye bağlı olur.

Bu özelliğiyle Sungurlu Ticaret Borsası serbest piyasa ekonomisi sisteminin önemli bir unsuru olarak görülüyor. Sungurlu Ticaret Borsası, Ticaret Bakanlığı ve T.C. Sanayi’nin izniyle 21 Nisan 1991 yılında kurulmuştur. Organ seçimlerin tamamlanmasına müteakip yine aynı tarihte faaliyetlerine geçmiştir. Kolay bir şekilde web sitelerine sungurlutb.org.tr aracılığıyla erişilebilir.

Sungurlu Ticaret Borsası Fiyatları

Peki Sungurlu ticaret borsası fiyatları ne kadar? Şunu söyleyebiliriz ki fiyatlar üründen ürüne ve dönemden döneme değişiyor. Bu yüzden haftalık, günlük periyotlar halinde ticaret borsası web sitesi güncelleniyor. Bültende, 1., 2., 3., 4. Sınıf ekmeklik buğday, makarnalık buğday, yemlik buğday, ve diğer ürünlerin fiyatları yer alıyor. İlgili bir fiyat tablosu şu şekildedir:

Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Kim?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de Sungurlu ticaret borsası başkanının kim olduğudur. Çorum Sungurlu ticaret borsası yönetim kurulu başkanı Kustafa Kürbüz’dür. Üyeler ve çiftçiler bir araya gelerek serbest piyasa koşullarını oluşturan STB, ürünlerin gerçek değerini bulmasını sağlar. Yeniliklerde adımları daim olan Sungurlu Ticaret Borsası, bölgedeki en kapsamlı laboratuvarıyla önemli bir hizmet sunar.

Bölgede önemli bir yere sahip olan Sungurlu Ticaret Borsası kendi bünyesinde satış salonları ve laboratuvar konusunda önemli bir konuma sahiptir. Sungurlu Ticaret Borsası’nda şahıs şirketler, gerçek üyeler, limited ve anonim şirketlerle birlikte kooperatiflerde tüzel kişiliğe sahip üyeler bulunmaktadır. Tüzel ve gerçek üyeler sermaye miktarlarına göre, derecelendirilmektedir. Sungurlu Ticaret Borsası her zaman güncel buğday, arpa, tritikale, nohut gibi ürünlerin fiyatlarını görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.