Genel Bilgi ve İçerikler

Neden Hep Mutsuz Hissederiz?

82

Neden hep mutsuz hissederiz? Günümüzde çoğu kişi bu soruyu kendine sormaktadır. Özellikle pandemi ile mücadele ettiğimiz şu günlerde, çok sayıda kişi daha da bir karamsarlığa kapılmıştır. Mutlu olmayı herkes ister. Mutlu olabilmek için illa ki paraya da gerek yoktur. Sağlığı yerinde olan, farklı coğrafi koşullarda yaşayıp da yaşantısını sevmeyi bilen çok sayıda mutlu kişi vardır. Yetiştirmiş olduğu bitkinin büyümesini beklemeyen, ufacık şeylerle mutlu olmasını bilen de çok sayıda kişi vardır.

Neden Hep Mutsuz Hissederiz?

Öncelikle insanların genelinin mutsuz hissetmesi bulunduğu yaşamdan uzak bir hayat yaşaması ve hayalindeki hayatın çok dışında bir hayat yaşamasından dolayı mutsuz olurlar. İnsanlar aslında anı yaşama kavramını iyi bir şekilde anlayabilse mutsuz olmalarını oldukça azaltırlar.Neden Hep Mutsuz Hissederiz?

Kişi olduğuyla yetinmeyi şükredebilmeyi biliyorsa mutsuz olma oranı oldukça düşüktür zaten şöyle bir ihtimalde var insan eğer olanla memnun değilse memnun olması için çalışması gereklidir. Çalışmalı ki harekete geçmeli ki o hayal ettiği mutlu hayatı yaşayabilir. Eğer başarırsa ben bu hayatı yaşamak için çok çalıştım size de çalışmanızı öneririm isterim diyen bir kişilik olabilir. Yani bu bir öğretmen hayat öğretmeni olabilir.

Mutluluğun Formülü Nedir?

Aslında bu sorunun çözümü ve cevabı oldukça nettir. Çalışmak, güzel düşünmek, doğru düşünmek, doğru insanları hayatımızda bulundurmaktır. Ufakta olsa bir iyilik yapın mesela bir teyzenin poşetlerini taşıyın, durumu olmayan bir çocuğun karnını doyurun, kedi köpek sevin, onları sahiplenin, bir amaç belirleyin kendinize motivasyonunuzu hiçbir zaman düşürmeden yolunuza devam edebilmeyi amaçlayınız.Mutlu olmak kolaydır aslında ancak insanlar günümüzde özellikle mutsuzluğa yönlendirmektedir. Mutluluk her zaman size gelmez siz mutluluğa gidin gezin, dolaşın kendinizin sevdiğiniz şeyleri yapın size iyi gelen şeylerle uğraşmaya çalışın üşenmeyin yapın ki boş kalmaktan sıkılmaktan uzak kalın ibadet edin hayat gerçekten hala sevilecek bir yer insanlar değişse bile siz değişmeyin güçlü kalmaya çalışınız.

Hayatınız monotonsa eğer bu da sizi mutsuz edebilir. Bugünün dünden farkının olmaması, her gün aynı şeyleri yapıyor olmanız. Sürekli aynı yüzleri görüyor olmanız… Bu gibi durumlar için kendinize bir sürpriz yapabilirsiniz. Hoşunuza gittiğiniz bir şeyi kendinize alabilirsiniz mesela. Veya kısa süreli bir tatile çıkabilirsiniz. Tüm bunlar için durumunuz olmasa dahi mutlu olabileceğiniz küçük şeyler bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.