Genel Bilgi ve İçerikler

Mutlu ve Uzun Ömürlü Evliliğin 5 Sırrı

26

Mutlu ve uzun ömürlü evliliğin 5 sırrı nedir? Öncelikle Sarıyer düğün mekanları arasında yer alan irembalodavet.com nişan düğün için tercih edilebilir. Kendileri Sarıyer düğün salonları arasında yer almaktadır.

Mutlu ve Uzun Ömürlü Evliliğin 5 Sırrı

Uzun ömürlü evliliğin sırrı denilince insanlar, olağanüstü şeylerden bir beklenti içine giriyor. Aslında, evliliği kurtaran bu sırları hepimiz biliyoruz. Fakat, nerede ve ne zaman kullanabileceğimizi bilmiyoruz. Seviyor ve ayrılmak mı istemiyorsunuz? O zaman sırlar listemize göz atabilirsiniz. Mutlu ve uzun ömürlü evliliğin 5 sırrı:

1 Tartışmaktan Kaçmayın

Bazen tartışmaktan kaçınmak ilişkinin daha uzun ömürlü olmasından ziyade, ilişkinin daha erken bitmesine neden olabilir. He zaten tartışmaktan kaçmayın ve korkmayın. Önemli olan tartışmamak değil, asıl önemli olan  tartışma esnasında saygı çizgisini geçememek ve tartışmanın sonucunda bir  neticeye ulaşmaktır.

Eşiniz ile bir konuda aynı fikirde olmayabilirsiniz. Hatta ileri sürdüğünüz fikir daha mantıklı olabilir. Bunun için de tartışmaya açık olun ve mantıklı cümleler kullanarak fikirlerinizin daha mantıklı olduğunu açıklayın. Ve bu konuda öfkenizi kontrol altına alarak, eşinize fikirlerinin mantıksızlığını hakaret ve küçümseyerek değil de, tatlı bir dille anlatmaya özen gösterin.

2 İletişimi Güçlü Tutun

Mutlu bir evliliğin olmazsa olmazı, iletişim kanallarının güçlü ve  daima açık olması gerekir. Sadece çiftler arasında değil, tüm insanlarda iletişim önemli bir etkene sahiptir. Karşı cinsinizi dinler gibi yapıp takmamak gibi durumlardan uzak olmaya çalışın. İletişim esnasında sorularına mantıklı cevaplar vermekle birlikte iletişimin daha zevki bir hale gelmesine özen gösterin.

Gününüz nasıl geçti, kafanızı kurcalayan sorunlar var mı, varsa nelerdir? Gibi konularda iletişim kurmaya özen gösterin. İletişim esnasında ön yargıdan uzaklaşın. Cümlelerin sonunu bekleyin. Olumsuz bir şekilde başlayan cümlelerin sonu, sizi mutlu edebilir. Bunun için iletişim kurduğunuzda, eşinizin cümlesini bitirmesine ve daha sonra yorumlamaya çalışınız.

3 Anlaşmazlıklarda Ortayı Bulma

Mutlu evliliğin sırrı arasında ortak payda da buluşmak, evliliğin sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan sırların başında yer alır. Örneğin eşiniz bu akşam sinemaya gitmek istiyor, siz ise güzel bir piknik alanında piknik yapmayı istiyorsunuz. Bu konu üzerinden tartışma yapabilirsiniz. Fakat konuyu daha farklı yollardan çözebilirsiniz. Örneğin, bir oyun seçerek  galip gelen kişinin isteğinin ilk önce yerine getirmesi üzerime anlaşabilirsiniz.

4 Mahremiyete Önem Verin

Evliliklerin çoğu, aile içinde konuşulanların ve dışarı çıkılmaması gereken konuların dışarıya taşınmasından dolayı sonlanmaktadir. Eşinin hatalarını dışarıya taşımak ya da aileden olmayan kişilerin yanında rencide edilmesi, evliliklerin kısa süre içinde yıkılmasına neden olmaktadır.

Aile içinde yaşanan olayları, dışarı taşımak yerine aile içinde usulüne uygun çözmek sağlıklı bir evliliğin devamını sağlar.

5 İşleri Birlikte Yapın

İslamda evlilik kuralları ya da herhangi bir inanışta evlilik kutsal sayılmakla birlikte ortak bir hayatı temsil eder. Ve bu ortak hayatta çiftler, birlikte yaşar birlikte çalışır. Bu kadın ya da erkek işidir, diyerek cinsiyet ayrımı yerine “senin bu işe gücün yeter sen bunu yap ya da bu iş ikimizi aşar birlikte yapalım” gibi cümleler kurulmalıdır.

Sonuç olarak mutlu evliliğin sırrı anlaşmadan geçer. Tabi anlaşabilmek için de iyi tanımak gerekir. Ayrıca uzun bir evlilik için eşinin değişmesini istemek, kısa birlikteliklere neden olur. Mutlu ve uzun ömürlü evliliğin 5 sırrı bu şekildedir. Sarıyer düğün yerleri arasında yer alan irembalodavet.com a giriş yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.