Genel Bilgi ve İçerikler

Güvenli Şekilde Font İndirmek İçin Bilmeniz Gerekenler

52

İnternetin hayatımıza girmesi işe birlikte pek çok şeye hızlıca erişmek mümkün olmuştur. Ancak internet ortamı usulsüzlüklerin de daha kolay yapılmasını sağlamıştır. Bu nedenle kişilerin güvenilir şekilde internet ortamında işlem yapabilmesi çok önemlidir.

Siber suçlar nedeniyle mağdur olan çok sayıda kişi vardır, tüm bu kişiler internette keyifli vakit geçirmek, alışveriş yapmak ve/veya bir dosya indirmek isterken usulsüzlüklerle karşılaşabilmektedir.

Güvenilir olmayan internet ortamlarında hesaplarınızın ele geçirilmesi ya da bilgisayarlarınızın virüslere maruz kalması ve kullanılmaz hale gelme riskleri vardır. Bilgisayarlarınıza indirmek istediğiniz şey ne olursa olsun güvenli olarak indirme yapmak çok önemlidir.

Bilgisayar sayesinde fontlar bir sanata dönüşmüş ve binlerce fonta erişmek mümkün olmuştur. Ancak bu fontların nerden font download edileceği önemlidir. Güvenilmeyen bir alandan indirilecek fontlar kötü amaçlı yazılım ve virüs gibi istenilmeyen sorunların varlığına neden olabilmektedir.

Kötü amaçlı yazılımlar ve virüslerden korunmak için araştırma yapmak ve güvenilir font indirme sayfalarını tespit ederek işlemleri bu sitelerden yapmak gerekmektedir. İnternet sayfamız fontfamily.online farklı kategorilerde yüzlerce fonta ev sahipliği yapmaktadır. Fontları sayfamızdan incelemek ve onlara dair görsellere ulaşmak mümkündür.

Güvenli Font İndirmeye Olanak Sağlayan Sayfalar

Çok sayıda font indirme sayfasına erişmek mümkündür. Bu font indirme sayfasında Türkçe fontlara ve küresel çapta tüm fontlara erişmek mümkündür. Avrupa’ya hitap eden fontlardan Asya’ya hitap eden fontlara kadar hepsini asian font download etmek mümkündür. Tüm fontları güvenilir bir şekilde indirmeye yönelik sıklıkla kullanıcıların kullandığı ve güvenli kabul edilen 3 site adresini sizlerle paylaşmanın size katkı sağlayacağını düşünüyoruz

  1. dafont.com
  2. fontspace.com
  3. fontsquirrel.com

Font İndirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

  1. Yukarıda belirttiğimiz ya da uygun bulduğunuz güvenilir bir font indirme sayfasından sayfa yönlendirmelerine dikkat ederek istenilen her çeşit fontu veya army font download yapılır.
  2. Windows fontlar için ttf ve otf biçimlerini desteklemektedir. İndirilen bir font eğer exe ise bu durumda kötü amaçlı yazılımları da içerebilmektedir, uzantılara dikkat etmek önemlidir.
  3. Birden fazla font varsa rar yada zip şeklinde gelen dosyaları dışa aktarmak gerekli olabilir
  4. Başlat/Denetim masası/Görüntüleme Ölçütü/Simgeler/Yazı Tipleri basamakları ile yazı tipleri dosyasına erişilmelidir.
  5.  Açılan yazı tipi dosyasına ttf ve otf uzantılı fontlar eklenmelidir, diğer uzantılar yazı fontunun kullanılması için uygun değildir.
  6. Fontları yüklemek içi birden fazla kullanıcılı bilgisayarlar yönetici şifresi talep edilmektedir.
  7. Bu işlem sonrası yazı fontları istenilen zamanda kullanılmak üzere bilgisayarda yer almaya başlamaktadır.

Farklı font kullanımları görsel açıdan çok güzel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Ancak belirtmek isteriz hazırladığınız bir verinin başkalarıyla paylaşması söz konusu ise farklı bir font kullanılmışsa ve o font veriyi alanda yoksa istenilen etki yaratılamayacaktır. Genel olarak times new romanda dosya karşı tarafta görünecektir. Bu husus dikkate alınarak font indirme ve kullanımı yapılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.