Genel Bilgi ve İçerikler

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

180

Linkedin hesabı nasıl silinir? LinkedIn, internet üzerinde yer alan dünyanın en geniş iş ağı olduğunu iddia eden bir platformdur. Kullanıcıların kariyerlerini en doğru şekilde yönlendirebilecek işi, stajı ve her türlü profesyonel bağlantıyı sağlayabilecek bir platformdur. 2003 yılında Amerika’da kurulan platform, çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşabilmeyi başarmıştır.

Bu kadar fazla kullanıcıya sahip olan bir platform elbette çeşitli sebeplerden dolayı sahip olduğu bu kullanıcılardan bazılarını kaybetmektedir. Bazı kullanıcılar hesaplarını kısa süreliğine dondurmak ve bir süre sonra geri dönmeyi düşünse de bazı kullanıcılar bu site üzerindeki hesaplarını tamamen silmeyi tercih etmektedir.

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

LinkedIn Hesabı Nasıl Dondurulur?

LinkedIn platformu üzerindeki hesaplarını kısa süreliğine dondurmak isteyen kullanıcıların takip etmesi gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Öncelikle dondurmak istediğiniz hesabınıza giriş yapınız.
 • Ardından açılan internet sayfasının sağ üst kısmında yer alan “Ben” butonuna tıklayınız.
 • Açılacak olan menü üzerinden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından sol menüde açılan “Hesap Tercihleri” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından “Hesap Tercihleri” seçeneğinin altında açılacak olan ek seçenekler içerisinden “Hesap Yönetimi” seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza hesabınız ile ilgili bazı tercihlerin bulunduğu bir sayfa gelecektir. Buradan “Hesabı dondurun” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından açılan sayfadan hesabınızı neden dondurduğunuza yönelik soruya cevap veriniz ve “İleri” butonuna tıklayarak devam ediniz.
 • Ardından hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için şifre girmeniz talep edilecektir. Şifrenizi girerek hesabınızı dondurabilirsiniz.

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

LinkedIn platformu her kullanıcı için farklı deneyimler ve kazanımlar sağlayan bir platformdur. Bazı kullanıcılar çokta etkin ve başarılı bir şekilde kullanamamalarının da etkisi sonucunda hesaplarını silmeyi tercih etmektedir. Hesabını silmek isteyen kullanıcıların takip etmesi gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Yukarıda hesap dondurma işlemi esnasında anlatılan adımlar takip edilerek “Hesap Yönetimi” kısmına kadar geliniz.
 • Geldiğiniz bu sayfada “Hesabı dondurun” seçeneği altında yer alan “Hesabı kapat” seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından açılan sayfadan hesabınızı neden kapattığınıza yönelik soruya cevap veriniz ve “İleri” butonuna tıklayarak devam ediniz.
 • Ardından hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için şifre girmeniz talep edilecektir. Şifrenizi girerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesap silme işlemini tamamladıktan sonraki süreçte 20 gün içerisinde yeniden hesabınızı aktif hale getirme imkânınız bulunmaktadır. Bu 20 günlük süre diliminde hesabınıza yeniden giriş yapmazsanız hesabınızın silme işlemi kalıcı hale getirilecektir.

Linkedin, en çok kullanılan ağlardan bir tanesidir. Özellikle iş arayan, iş veren çok sayıda kişi bu uygulamayı kullanmaktadır. Paylaşımların geneline baktığımızda iş odaklı paylaşım olduğunu görebiliyoruz. Fakat iş hayatını bir kenara bırakarak, daha farklı paylaşımlar, içerikler üretmek isteyen kişiler de linkedin uygulamasını aktif olarak kullanabilmektedir.

Linkedin uygulamasını kullanan kişi sayısı bir hayli fazladır. Dolayısıyla herhangi bir sebepten dolayı linkedin hesabını silmek isteyen çok sayıda kişi de olmaktadır. Fakat bu kişiler tam olarak hesaplarını nasıl silebileceğini bilememektedir. Bu nedenden dolayı sizler için linkedin hesabı nasıl silinir? Sorusuna en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Umarız bu yazımızı beğenmişsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.