Genel Bilgi ve İçerikler

Kurşun Kaplama Firması İstanbul

97

Kurşun kaplama firması İstanbul konusunda arayış içerisinde iseniz hoş geldiniz. . Kurşun levhanın kullanım alan ve şekillerine göre değişkenlik göstermektedir. Kurşun levha kullanımı genellikle sağlık alanlarında tercih edilmektedir. Yüksek radyasyon engelleyici özelliğe sahip olan kurşun levhalar hastanelerde radyasyonu engellemek adına kullanılırlar. Kurşun levha firmaları aynı zamanda çeşitli alanlarda x ışınlarının zararlı olan yanlarını korumaları adına kurşun zırhlaması yaparlar. Röntgen odası kurşun kullanımının önemi oldukça büyüktür.

Kurşun Kaplama Firması İstanbul

Günümüzde çok sayıda kişi, farklı amaçlar doğrultusunda kullanabilmek adına kurşun kaplama konusunda arayış içerisinde olmaktadır. Bu konuda tercih edilebilecek en iyi firmalardan bir tanesi ise istanbulkursunvemetalsanayi.com.tr olarak bilinmektedir.

Bunun yanında çeşitli alanlarda örneğin camii kubbe ve minarelerinde, tarihi eser restorasyonlarında, hamam kubbelerinde, kubbe tarzında ki tüm yapılarda, ısı ve su yalıtımı olan yüzey kaplamalarında kurşun levha kullanımı yaygındır. Hastanelerde radyoloji/röntgen servislerinde radyasyon yalıtımı yapmak adına kurşun levhalar kullanılırken ses stüdyolarında ses yalıtımı yapmak içinde kurşun levhalar kullanılır. Kubbe tarzı hafif eğilimde ve düz zemine sahip olan yapılarda 2 mm kalınlıkta, minare gibi yapılarda ise 1,5 mm kalınlıkta kurşun levha kullanımı yaygındır.

Eski çağlardan bugüne kadar da en önemli madenlerden biri olmuş kurşun levhalar;

  • Akü sanayisi,
  • Kablo kaplamaları folyo
  • Ambalaj sanayisi
  • Silah sanayisi
  • Boya yapımı gibi alanlarda da kullanıldığı görülmektedir.

Nükleer ve medikal radyasyon alanında uzman olan kadrosu, uluslararası enerji kuruluşlarından aldığı lisans ve kalite ve fiyat açısında en uygun içeriğe sahip oluşuyla İstanbul Kurşun ve Metal Sanayisi uzun yıllardır bu sektörün içerisinde hizmetlerine devam etmektedir. Uzman mühendis ve bilir kişi kadrosundan sizde yaralanarak en uygun fiyat ile hizmet almak için İstanbul Kurşun ve Metal Sanayisi sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Kurşun cam gibi tüm konularda İstanbul kurşun ve metal sanayi ile iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.