Genel Bilgi ve İçerikler

Kalın Yazı Fontlarından En Çok Beğenilenler

271

En çok beğenilen kalın yazı fontları nelerdir? Internet ortamında ya da basılı olarak oluşturulan yayınların ve hazırlanan görsellerin etkiliyi olması herkesin amacıdır. İstenilen etkinin yaratılması için gerekli olan en önemli öğelerden biri yazı tipi yanı fonttur.

En Çok Beğenilen Kalın Yazı Fontları

Doğru font kullanılması işleri daha da kolay hale getirmektedir. Fontlar italik, ince, orta ve kalın olarak kategorize edilebilmektedir. Özellikle dikkat çekmek istenildiğinde başlıklar italik veya kalın fontlar arasından tercih edilmektedir.

En çok beğenilen kalın fontların yanı sıra düzenli olarak font yaratan sanatçılar vardır. Bu nedenle var olan fontların dışında çok farklı kalın yazı fontları ile tanışmak mümkündür. Google racılığıyla font sayfalarında pek çok farklı kategoride ve farklı kalınlıklara sahip muhteşem fontları incelemek mümkündür.

İlginizi çeken fontlara font download yaparak ulaşmanız mümkündür. Bazen farklı yazı tiplerine erişmek isteyen daha cesur tasarımlar yapmak isteyenler söz konusu olmaktadır. Bu kişilerin detaylı bir yazı fontu araştırması yapması yerinde olacaktır. Ancak fancy font download seçeneği ile farklı yazı fontlarına erişilebilmektedir.

Kalın Yazı Fontlarından En Çok Beğenilenler aşağıda açıklanacaktır.

Imperial Yazı Fontu

Bu font kalın ve Retro bir hava sahiptir, aynı zamanda sıra köşeli bir tasarımı vardır. Bu yazı fontunu yazı fontu indirmeye fırsat tanıyan sayfalardan ücretsiz olarak indirmek mümkündür. Özellikle yazı başlıkları ve logo tasarımları için uygun olan bu yazı fontu san-serif yazı yüzüne sahiptir.

Vim SM Yazı Fontu

Düz bir yazı tipi olan Vim SM özellikle manşet ve başlıklarda etkileyici bir görüntü oluşturabilmektedir. Sıklıkla logo tasarımlarında da kullanılmaktadır.

Blogger Sans Yazı Fontu

Blogger sans 8 farklı kalınlığı olan bir yazı fontudur, oval köşeleri sayesinde oldukça işlevseldir. Pek çok dilin karakterlerine desteklediği için ilerleyen zamanlarda arial ya da comic sans kadar tercih edilecek yazılar arasında yer alacaktır.

Gabo Drive Yazı Fontu

Türkçe karakterleri destekleyen bu yazı fontu kalın ve düz hatlara sahiptir. Dar alanlarda vurgulu yazılar yazmak isteyenlerin tercih etmesi oldukça mantıklıdır.

Bemio Yazı Fontu

Bu yazı tipi hem düz hem de italik desteğe sahiptir özellikle kalın başlıkların oluşturulmasına olanak sağlayan bu yazı tipi yarattığı etki nedeniyle yazı tipi koleksiyonlarınız arasından muhakkak bulunmalıdır.

Fava Black Yazı Fontu

Türkçe karakter destekli en kalın yazı fontlarından biri olan fava black genellikle başlıkları ön plana çıkarmak için kullanılmaktadır. Özellikle vurgu yapılmak istenen mesajların bu yazı tipi yazılması vurgunun karşı tarafa geçmesi adına oldukça fayda sağlamaktadır.

Alexis Yazı Fontu

Bu font Retro bir hava yayılması istendiğinde kullanılması gereken fontlar arasında yer almaktadır. Özellikle vahşi batı teması verilmesi gerekiyorsa bu font oldukça doğrudur. Ancak bu fontun Türkçe karakter desteği bulunmamaktadır.

Sensei Yazı Fontu

Bu font graffiti tarzı bir yazı fontu olup özellikle kartvizit tasarımında, logo yapımında ya da balon içi vurgulu metin içeriği üretiminde oldukça sık kullanılmaktadır. Uzak doğunun esintilerine hakim bir fonttur.

TV Font Yazı Tipi

Bu yazı tipi tv dizilerinin ve filmlerinin başlıklarında sıklıkla kullanılan bir fonttur. Tv alanında bir çalışma yapanların tv font download yaparak bu fontla tanışabilmesi kolaydır. En çok beğenilen fontlara Google arama motorunda yer alan sitelerle erişebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.