Genel Bilgi ve İçerikler

Hamileyken Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

245

Hamileyken cilt bakımı nasıl yapılır? Hamilelik son derece sabır gerektiren, önemli bir süreçtir. Hamilelik döneminde cilde kesinlikle kimyasal ürün kullanılmamalı. Bu dönemde güzelliğinizi korumak ve güzelliğinize katkı da bulunmak için doğal maskeleri ve bakımları tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Hamilelik döneminde cilt bakımı yapmak isteyen hanımlar aşağı da yazdığım doğal tarifleri uygulayabilir. Hamilelik dönemi bebek gelişimi için çok önemlidir, kesinlikle bebek gelişimini engelleyecek kozmetik ürünlerinden uzak durulmalıdır.

Hamileyken Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

1 tane limonu kabukları ile birlikte blender yardımıyla püre kıvamına getirin. Yavaş yavaş krem kıvamına gelmesi için su ekleyerek karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün ve 5 dakika bekleyin. Süre sonunda ılık su ile yıkayın. Limon ve limon kabukları cildinize parlaklık kazandırır ve cildinizi temizler.

Hamilelik dönemin de cilt çabuk kurur. Bu kuruluğu önlemek için 5 adet çileği süt ile karıştırarak iyice ezin, bu karışımı cildinize sürün. Elde ettiğiniz maskeyi 10 dakika yüzünüz de bekletin ve ılık su ile durulayın.

Hamileyken Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Hamileyken cilt bakımı nasıl yapılır? Sorusuna cevap vermiş iken, hamileyken cilt temizliği nasıl yapılır? Sorusunu da cevaplamak isteriz. 1 adet yumurta sarısı, 3 damla limon suyu, 4 damla susam yağını karıştırın. Karışımı cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Süre sonunda cildinizi ılık su ile durulayın.

Hamilelik döneminde cildinizi rahatlatmak için, süt ile elmayı birleştirip pişirin. Elma iyice piştikten sonra ezin ve yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Süre sonunda ılık su ile durulayın.

Hamilelik döneminde yağlı ciltli bayanlar, salatalığın yarısını, 1 yumurtanın beyazı, yarım avokado ve süt ekleyip rondoda karıştırın. Bu karışımı buzdolabın da 30 dakika bekletin. Süre sonunda cildinize sürün ve 30 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Hamilelik dönemin de yumuşak bir ten için, muz ve sütü karıştırarak ezin ve cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. 5 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Bu maskeleri iki hafta da bir kere uygulaya bilirsiniz. Beklenmedik bir problemle karşılaşır iseniz uzman doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin. Sizler için elimizden geldiği kadarıyla hamileyken cilt bakımı nasıl yapılır? Sorusunu cevaplamaya çalıştık. Umarız bu yazımızdan memnun kalmışsınızdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.